Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blizzard 1260 + Classic Workbench - problémy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    030 nepotrebuje zadne knihovny, nic tedy mazat nemusis
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #17
      OK, tak já se na to večer vrhnu. Pokud budu neopit .

      Ještě dotaz - testoval jsem nějaké 030 dema a více méně jely ty, co jsem testoval. Ba dokonce se mi zdálo, že jely rychleji, což je asi v pořádku. Jenže si nejsem jistý, jestli to je vlčí mlha, zbožné přání nebo tak něco . Je nějak možné přepnout 060 na 030? Jakože zpomalit softwarově na testy?
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #18
        jasne, vypni cache
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #19
          Podržením 2 při startu?
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #20
            vypni cache

            Nie, 2 -kou vypinas celu turbokartu, su na to aj programy do wb ktore by to mali vediet. Nespomeniem si bohuzial na nazov (mozno to vie aj KillAga, nie som isty). Inak cache vypinas v boot menu po restarte ked stlacis obe tlacitka na mysi.
            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

            Komentovat


              #21
              Jmenuje se to "Disable CPU caches"
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #22
                Tak jsem doma a mám vadné sektory na CF kartě. Takže jsem pěkně v řiti. Asi se těmi šílenými manipulacemi poškodila. Pustil jsem na to disksalv, ale páč nevím, jak přesně funguje, jednal jsem dle instinktu, tak se mi asi smazaly nějaké vadné soubory, hlásí mi to chybějící něco V39. Takže jsem z karty vytáhl data, dal jsem naformátovat s označením vadných sektorů a i přesto mi tam nějakej vadnej sektor stále zůstává. A sakryš .

                BTW pod Winuae nemá cenu HDToolbox na jinou CF kartu, co tu mám?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #23
                  Na CF karte jde vytvorit RDB (partitiony) pouze na Amize, pak tam klidne nainstaluj WB pod WinUAE.


                  Mozna ze ty tvoje trable jsou vsechny zpusobeny pouze tou CF kartou.

                  Komentovat


                    #24
                    davesade: Staci zadat No cache a mas z toho 030.
                    AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                    Komentovat


                      #25
                      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                      Jmenuje se to "Disable CPU caches"
                      CPU60 aspon u apolla si takto konfikurujes celu 68060
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #26
                        68060

                        Autorem citovaného textu je Marwin Přejít na původní příspěvek
                        davesade: Staci zadat No cache a mas z toho 030.
                        Tak vypnutim cache z 68060 68030 stejne neudelas, to je pitomost. Akorat se to tim zpomali. 68030 ma taky cache akoratze mensi. Nejvetsi rozdil mezi 030 a 060 (plati i pro 040) je ten ze na 060 se musi nektery instrukce emulovat proto POTREBUJE (pokud ma fungovat na plny vykon) v Libs: knihovnu 68060.library a 68040dummy.library PREJMENOVANOU na 68040.library (pozor, ma par set bajtu, neplist s klasickou 68040.library ktera je soucasti WB (nebo jako SW pro 68040 karty) to by byl totiz ten nejfatalnejsi error.
                        Samozrejme to chce pouzit obe pokud mozno ze stejnyho "baliku" a nekrizit ruzne jejich verze. Jakykoliv mazani jedny nebo druhy je pitomost (i kdyz v pripade nekompatibility konkretni verze 68060.library to muze zdanlive "vyresit problemy") snad s vyjimkou nejakejch specielnich setpatchu ktery akceptujou i samotnou 68060.library. Kompatibilita 68060.library od P5 je slaba, hold jestli ti to s necim koliduje, musis zkouset ruzny verze s tim ti ale ja neporadim neb pouzivam ty z MMULib ktery jsou podle me bezkonkurencne nejlepsi (alespon na moji konfiguraci - s tema od P5 me nechodil ani ovladac pro Fast ATA EIDE), nemluve o dalsich vyhodach jaky instalace MMULib prinasi (vetsi kompatibilita hlavne pro hry, vetsi stabilita systemu, v pripade GFX karty pak vyssi rychlost atd...). Muzes to zkusit taky, balik MMULib je myslim na aminetu. Chce to KOREKTNE nainstalovat VSECHNY soucasti a nastavit.
                        Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

                        Komentovat


                          #27
                          Jeste dotaz: ty's tu kartu videl nekde korektne fungovat? Totiz to ze to jede bez fast a s ni ne je docela divny. Ta fast ram pro ten system znamena jen vic pameti, nesrovnatelne vyssi rychlost diky fast ram (coz by nemelo nicemu vadit) a moznost premapovat ROM do RAM (kvuli vyssi rychlosti) coz se taky deje pokud je tak nastavenej jumper na karte (to by mohlo kolidovat s nejakyma patchema updatujicima ROM (ala Setpatch z nejnovejsich AOS).
                          Lepsi pocitac nez je Amiga doted nikdo nevyrobil...

                          Komentovat


                            #28
                            Blizz muze automaticky remapovat ROMku do RAM? Ja myslel, ze ten jumper to jen povoluje nebo zakazuje. Az to Dave znova nainstaluje, tak se uvidi, chtelo by to spis cistej WB, aby se to zkusilo, nebo aby mu nekdo pujcil svoji CF (nebo zkopiroval, je to na 15 minut), kdo to na 1260 pouziva. Pak bude jasny, ze je ten Blizz OK.

                            Komentovat


                              #29
                              Blizzard automaticky kopíruje kick do ram, vlastně hned při startu amigy. Po resetu ho už potom načítá z ramky, to využívá blitzkick.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat


                                #30
                                Autorem citovaného textu je BLAyEn Přejít na původní příspěvek
                                e na 060 se musi nektery instrukce emulovat proto POTREBUJE (pokud ma fungovat na plny vykon) v Libs: knihovnu 68060.library a 68040dummy.library PREJMENOVANOU na 68040.library (pozor, ma par set bajtu, neplist s klasickou 68040.library ktera je soucasti WB (nebo jako SW pro 68040 karty) to by byl totiz ten nejfatalnejsi error.


                                Tohle osvětluje HODNĚ! V poslední fázi mám v Libs: rozbalený balíček několika knihoven od Phase5 (je tam i dummy atd.) a zdá se, že to funguje na 99%. Některé programy mi nejdou spustit, ale ono to asi také bude tím, že ty softy nejsou instalované, ale jen zkopírované. Ale nejde třeba Hexen - zatímco Doom a Heretic jedou na 100% nominální rychlosti a to je superior!

                                Jinak jsem došel asi k tomu, že z těch ClassicWB tomu nejvíce neseděl SCALOS. Jakmile došlo k otvírání disku z Plochy, tak se to seklo. Snoopdos mi referoval, že došlo k nějakému spuštění scalosího příkazu. Jakmile jsem to otvíral například z DOPusu nebo z nějakého menu, z CLI, tak to šlo v pohodě. Ale když nad tím dumám, tak jsem měl ty svoje Classic WB už rozkopané, zkusím časem čistou instalaci.

                                Momentálně tam mám WB3.1, zkopíroval jsem si ale všechny knihovny, C:, Devs a Programy ze své zálohy Classic WB. Na to hodil MUI+MagicWB a vypadá to velice dobře, jede to rychle, dá se na to koukat (i když čitelnost je na hranici, to nějak poladím), stabilita v klidu zdá se, víc asi nepotřebuju.

                                Mohl bys ještě nějak rozepsat něco o těch MMULIB - já to nepochopil a z readme na aminetu taky ne.
                                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X