Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaDOS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: AmigaDOS

    Tohle je chyba WB 3.1, nebo ClassicWB, jednoduše když mám zobrazené soubory pomocí textu a né ikon, tak to zobrazuje parametry obráceně. V zobrazení pomocí ikon jsem ikoně PythonP dal uložit parametr ICONX a v textovém režimu mi to zobrazuje v souboru PythonP a né PythonP.info. Tedy to vypadá, že když chci v zobrazení textu a né ikony editovat parametr ikony, musím editovat PythonP a né PythonP.info .
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #47
      O: AmigaDOS

      No, v první řadě bych se zbavil toho Scalosu. On sice má své výhody, ale pro začínajícího Amigistu může přinést víc problémů, než užitku.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #48
        O: AmigaDOS

        Tohle je chyba toho debilního ClassicWB, kterej tam má hafo různejch utilitek na zlepšení vzhledu a funkčnosti, až z toho udělá naprosto chaotickej systém. A navíc to používá Scalos, bože s tím jednou experimentoval jeden kolega z AKF klubu, netušil jsem, že to ještě někdo používá v roce 2015...

        UPDATE: Koukám, že mě Prober s tím Scalosem předběhl. Takže podtrhuji Scalos ven!
        Naposledy upravil jack-3d; 17.02.2015, 14:04:40.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #49
          O: AmigaDOS

          Já se těmhle věcem vždy směju, když již jsou vyřešeny .
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #50
            O: AmigaDOS

            A to já si vzpomenu vždycky na rčení "Chytrému napověz, hloupého trkni"
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #51
              O: AmigaDOS

              Ale teď vážně. Scalos k mnoha věcem přistupuje úplně jinak a pokud přitom čteš knihu o AmigaDOSu 2.x, tak na takové problémy budeš narážet častěji. Já rozhodně neříkám, že Scalos je blbej. Ale do začátků je to ta nejhorší kombinace, na kterou můžeš narazit. Pro hodně zkušené uživatele je to ovšem přínos, to nepopírám.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #52
                O: AmigaDOS

                Né, jen si stanovuji velikost fontu a centruji text vůči výšce a šířce obrazovky a na to jsem potřeboval dát pryč pravou lištu WB, co umím jen přes TOOL TYPES u ikony. Když to pude dobře, už se jen podívám do historie, jak se spouští hudba. Nevím, co a jak pude, sám jsem zvědav, co na Resetkání za takovou chvíly sesmolím. Ale nějaký nápad tam je. Vyhrává font o velikosti 30.
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #53
                  O: AmigaDOS

                  Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                  Pro hodně zkušené uživatele je to ovšem přínos, to nepopírám.
                  Už jsem pár hodně zkušených uživatelů poznal, ale nikdo z nich neměl Scalos. Když už, tak jsem viděl pár lidí, co fungovalo s DOpus Megalanem. Ale příchodem OS3.5 a pak 3.9 byly všechny tyhle "vychytaný" nástavby zbytečné.
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #54
                    O: AmigaDOS

                    Kromě toho, že jsem se putil do optimalizace kódu mého neoficiálního uvítání na RESETkání (+1 chyba, kterou program měl opravena) jsem včera začal řešit jeden z problému, které program má a to je vypnutím hudby, když se ukončí program (jinak stále cykluje dokola i po ukončení programu). Řekl bych, že hudbu již ukončit umím, mám ale ještě 1 problém.

                    Pomocí: STATUS COM dh1laymods/playmymods

                    mám přístup k návratové hodnotě (0), to je to s čím můžu pracovat v programu. Číslo procesu v kterém program běží je vidět pouze ve WB, ale v programovacím jazyku v rámci vyšší úrovně programování tuhle informaci nemám. To stejný platí i když použiju pouze příkaz STATUS, WB sice zobrazí včechny procesy co běží, ale ja s tím v rámci programování nemůžu dál pracovat, tedy tyhle informace nepřečtu. Nemůžu tedy tohle načíst do nějaké proměnné (převod na řetězec nefunguje), aby jsem si pak s tím již v rámci programování udělal co chci. Tedy v rámci programování budu hledat bežící proces s cestou "dh1laymods/playmymods" a pudu od procesu číslo 1 výš, až kým mi takhle hledaný proces nevrátí hodnotu 0 (místo hodnoti 5). Takhle tedy zjistím číslo procesu, pod kterým mi na Amize hraje hudba. Tohle číslo procesu pak již jen ukončím "BREAK ? C" (? = číslo procesu). Asi pak ještě pro jistotu načtu dalších 99 procesů a budu chtít vrácenou hodnotu 5, protože program se dá spustit i více krát a neukončil bych všechny procesy (dh1laymods/playmymods).

                    A teď možný problém. Takhle ukončím hudbu, když budu přesně vědět cestu k CLI utilitě PLAYMODS, která mi hudbu ve formátu MOD spustila. Když ale bude cesta jiná, neumím se zeptat pomocí AmigaDOSu na tu správnou cestu, aby jsem dosáhl pomocí příkazu STATUS v rámci procesu návratovou hodnotu 0. Tedy při zadaní jiné cesty než "dh1laymods/playmymods" mám v rámci procesu, kde hudba běčí návratovou hodnotu 5 a né 0 co je špatně.

                    Já tyhle systémové věci/cesty k programu opravdu nemusím, to mne nebaví. Nejaký nápad, jak tenhle problém vyřešit?
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #55
                      O: AmigaDOS

                      Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                      ... Asi pak ještě pro jistotu načtu dalších 99 procesů a budu chtít vrácenou hodnotu 5, protože program se dá spustit i více krát a neukončil bych všechny procesy (dh1laymods/playmymods) ...
                      Taka mala otazka, pretoze neviem ako funguje "playmods" (a nechce sa mi to hladat a stahovat):

                      Co sa stane ked spustis program viac krat, napr. druhy krat ? Spusti hudbu, alebo nie ked uz ma obsadene audio kanaly ? Ak je to ako si myslim, ze 2x neprehra hudbu koli obsadenim kanalom, tak by nemal existovat ani dalsi proces, nie ?

                      Co sa tyka toho ostatneho, tak to riesis moc komplikovane (Python+amiga dos). Su aj ine playery, ktore sa daju stopnut a zistia si samy svoj task...
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #56
                        O: AmigaDOS

                        Pri viacnásobnom spustení PLAYMODS, sice hrá povodné 1. spustenie tohoto programu, ale dalšie tasky sa aj tak obsadia. Keď vypnem úplne prvý task, vypne sa aj hudba, ale 2. task a aj dalšie, ktoré spustil PLAYMODS, pokiaľ bol PLAYMODS spustení viac krát sú stále aktívne, aj keď hudba už nehraje a teda je zbytočný bordel v systému.

                        Máš nejaký tip na dobrý prehrávač MODou pre CLI, ktorý vie to čo si písal? PLAYMODS takéto funkcie v popisu nemá a niečím som začat musel .
                        Amiga - PMD 85

                        Komentovat


                          #57
                          O: AmigaDOS

                          Spatne napisany program, ked hudbu nepusti a task bezi ( a to je program urceny len k prehravaniu hudby )...

                          Na prehravanie modulov pouzivam HippoPlayer z WB.
                          Z CLI nepotrebujem prehravat moduly...

                          Ale verim, ze na Aminete najdes toho dost ( mus/play/ ).

                          PS: Teraz som narychlo skusil OctaMEDPlayer a ten vie tiez to, co potrebujes...
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            #58
                            O: AmigaDOS

                            Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                            Na prehravanie modulov pouzivam HippoPlayer z WB.
                            Z CLI nepotrebujem prehravat moduly...
                            ... . No ale keď už si to načal, už nejaký čas by ma zaujímalo, ako urobíš 64K intro čo sa týka hudby. Tú hudbu aj nejako komprimuješ, alebo je tak malá, že sa to tam všetko zmestí?

                            Ale verim, ze na Aminete najdes toho dost ( mus/play/ ).

                            PS: Teraz som narychlo skusil OctaMEDPlayer a ten vie tiez to, co potrebujes...
                            Díky, kuknem na to, keď bude čas .
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #59
                              O: AmigaDOS

                              Intra mívají vlastní hudební synthetizer a nebo se použijí moduly, které mají jednoduché (malé velikostí) nebo generované samply.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat


                                #60
                                O: AmigaDOS

                                Tak jsem se koukal na Aminetu na různé (tak 15) přehrávače MODů, a každý vyžaduje nějakou knižnici v LIB, chci se tedy zeptat, jestli může být i přehrávač MODů, který se obejde bez dodatečné knižnice, popřípadě ktará/které knižnice jsou absolutním standardem, tak aby je měl každý na Amize nainstalované v základu a fungoval mu daný přehrávač MODů bez dodatečného nakopírování knižnice do adresáře LIB.
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X