Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PIO2 pro A4000

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: PIO2 pro A4000

    A já bych ještě doplnil A1200 od IDEfixe .

    Komentovat


      #17
      O: PIO2 pro A4000

      Tak to som rad, ze vam tie hracicky sluzia! Mimochodom, zohnal som z USA konektory AMP pre CD32 nahodov som na ne ntrafil na eBay, chlapik ich ma stale v ponuke, cena postovneho je viac ako samotne konektory, no co uz.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #18
        O: PIO2 pro A4000

        Právě jsem dosáhl 5.1 MB/s na interním řadiči s PIO2 módem, to je už skoro jako FastATA ;o)))
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #19
          O: PIO2 pro A4000

          Zaujimalo by ma ci bol na testy pouzity realny HDD, CF karta pripadne Microdrive?

          Komentovat


            #20
            O: PIO2 pro A4000

            Normální disk (120 GB).
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #21
              O: PIO2 pro A4000

              Dospel som k zaujimavemu poznaniu, ak niekto prevadzkuje PIO-2 a ma zapnutu funkciu mapovania ROM to FastRAM, rychlost sa este viac zvysi. Nic nove pod slnkom, ale ak niekto pouziva pomalsie datove zariadenia, tipu Microdrive, moze vzniknut problem poskodenie dat na ulozisku, prejavuje sa "check summ error" v horsom pripade poskodene Root-block. Ten sami problem je, ak sa pretaktuje Furia EC020 na 40MHz dochadza k uvedenym neprijemnostiam. A co s tym? Pouzit rychlesie Microdrive, alebo Compact Flash. Takze pozor na PIO-2 a data na disku!
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #22
                O: PIO2 pro A4000

                To je zlej sen!

                Dneska zapnu Amigu s tím ultra rychlým Apollo a na disku nejsou partitions! IDE disk 120 GB kompletně neinicializovanej Dopr..... Připojím k A1200 a opravdu tam nic není, disk jak z výroby
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #23
                  O: PIO2 pro A4000

                  Veru zla sprava. Mozno ti pomoze moja skusenost.

                  Nieco podobne sa mi stalo v 90.rokoch (vtedy som mal "maly" HDD 1.2 GB) pri experimentoch s Linuxom. HDD sa spraval ako popisujes, nikde ziadna particia, proste HDD ako novy z obchodu. Tiez mi zmizli particie z HDD, ale podarilo sa mi ich vratit naspat. Je vsak nutne poznat detailne rozdelenie particii (cylindre, file systemy, max.transfer a pod.). Ja si uz dnes po rozdeleni HDD/CF odfotim rozdelenie particii v HDToolBoxe. Ak mas tieto informacie, tak sa ti po zadani tychto info do HDToolboxu vratia particie do Workbenchu.

                  A samozrejma zalohovat, zalohovat, ...

                  Komentovat


                    #24
                    O: PIO2 pro A4000

                    Tak to jsem zvědavý jak tohle dopadne, doufám Jacku, že jsi zálohoval, protože fotit si sreeny z HDToolboxu by mně asi nenapadlo. Holt už si to píšu do úkolovníku.
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #25
                      O: PIO2 pro A4000

                      Ako pisal oxcom, je to kruta realita, tiez som sa na tom popalil, ale uz je tomu viac ako 15 rokov co sa mi to stalo prvy krat. Mam zosit, kde mam vsetko opisane v pripade havarie, pri vyvoji Furia karty sa mi to stavalo aj 3x do tyzdna.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #26
                        O: PIO2 pro A4000

                        Na Aminetu se dá stahnout prográmek na zálohu a popř. obnovu RDB disku a pokuď chceš "restaurovat" už havarovaný disk, tak zkus tohle...

                        Komentovat


                          #27
                          O: PIO2 pro A4000

                          IDEfixovi patří velký dík, protože RDBRecov opravdu přečetl nastavení havarovaného disku, potřebné parametry a identifikoval filesystém. Pak stačilo jen znovu nastavit partice, nahrát stejné verze FS a po rebootu se disky objevily.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #28
                            O: PIO2 pro A4000

                            Dobra sprava, som rad, ze sa ti to podarilo opravit. Strata dat nie je prijemne.

                            Komentovat


                              #29
                              O: PIO2 pro A4000

                              Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                              IDEfixovi patří velký dík, protože RDBRecov opravdu přečetl nastavení havarovaného disku, potřebné parametry a identifikoval filesystém. Pak stačilo jen znovu nastavit partice, nahrát stejné verze FS a po rebootu se disky objevily.
                              Paráda, sem rád, že ti to pomohlo...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X