Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

wifi karta pro AROS

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    wifi karta pro AROS

    Otázka nejspíše pro bigmaca, ohledně wifi do noťasu. Jde o tihle



    a čirou náhodou mám HP Compaq NC6400. Bude fungovat? Je to sice pár kaček, ale na to aby se doma válela zbytečně je to i tak dost. RTL 8180 je podporovaná, tak snad ano?
    Předem dík.
    Naposledy upravil Dedy; 14.04.2014, 11:06:03.
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    #2
    O: wifi karta pro AROS

    Pozor Dedy, ta wifka je pro Pavilion a ty máš Compaq NC a ty maj takovou drobnou "vychytávku". V biosu maj soupis schválených a podporovaných karet (asi tři - čtyři tipy, většinou Intely) a pokuď se netrefíš, tak ti noťas ani nenaběhne a zkončí to po POST obrazovce hláškou o nekompatibilitě použité WiFi karty a šmičec... ) OS ani neuvidíš...

    Komentovat


      #3
      O: wifi karta pro AROS

      A sakryš, dík za info, a dá se to někde v biosu vyčíst ten seznam schválených karet? V linuxu to v pohodě jede.
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #4
        O: wifi karta pro AROS

        Realtek 8180 mini-PCI by neměl být problém, také je v seznamu podpora rtl8187B, ale rtl8188CE z tvého odkazu, je v seznamu jako nepodporovaná.... Jinak osobní zkušenosti s wifi kartami pod AROSem moc nemám, protože provozuji AROS pouze pod VirtualBoxem.
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat


          #5
          O: wifi karta pro AROS

          Díky, alejak píše velký vezír výše, tak asi ne , takže v mém případě asi jen přes usb, tam by se snad něco našlo. Jdu to omrknout.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: wifi karta pro AROS

            Chlapi, vy mě nerozumíte, tady nejde o OS, to tam můžete mít třeba modrofialovej Android ve svahilštině. Jde o to, že bios tě nepustí dál, pokuď nemáš tu správnou wifku... S OS to nemá nic společného, k němu se vůbec nedostaneš... )

            Komentovat


              #7
              O: wifi karta pro AROS

              Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
              Chlapi, vy mě nerozumíte, tady nejde o OS, to tam můžete mít třeba modrofialovej Android ve svahilštině. Jde o to, že bios tě nepustí dál, pokuď nemáš tu správnou wifku... S OS to nemá nic společného, k němu se vůbec nedostaneš... )
              Já myslím že jsme to oba pochopili .... možná jsem nemusel vůbec reagovat na Dedyho otázku s ohledem na tvoji odpověď, ale zase takový prohřešek to není
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                O: wifi karta pro AROS

                Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                Já myslím že jsme to oba pochopili .... možná jsem nemusel vůbec reagovat na Dedyho otázku s ohledem na tvoji odpověď, ale zase takový prohřešek to není
                Né, v pohodě, mě šlo jenom o to, aby Dedy nescháněl kartu podporovanou Arosem a pak mu to ten debilní bios od HP neposlal do stoupy...

                Komentovat


                  #9
                  O: wifi karta pro AROS

                  Ne kluci, to se nestane, jen jsem si povzdechl, a ještě se zeptám, jestli a jak se to dá z biosu vyčíst? Sory za dotaz lamy, ale asi budu nucen poslat do stoupy hpčko .

                  A dík za reakce
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #10
                    O: wifi karta pro AROS

                    Z biosu to nevyčteš, tam to napsaný není...

                    Musíš na stránky výrobce, najít ovladače pro svůj model a tam zjistíš v sekci LAN/WiFi , kolik karet (značek) výrobce použil...

                    Komentovat

                    Zpracovávám...
                    X