Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Prosba - Knihy od V.Krále

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: Prosba - Knihy od V.Krále

    Ja myslim, ze to vsichni zbytecne moc resite. Puvodne jsem to chtel vykomunikovat s Jardou pouze pres SZ, ale pro uklidneni to zde napisu. Po dovolene (mam ji pristi tyden) poslu knihy na oskenovani Jardovi a budu doufat, ze to oskenuje.

    Komentovat


      #77
      O: Prosba - Knihy od V.Krále

      Len male upresnenie. Ja som Jardovi pisal, na jeho dotaz ci tie knihy este niekto ma. Odpisal, ze mu ich ponukal uunek, ale mal ich v tak dobrom stave, ze su ako nove. A bolo mu luto znicit vazbu. Vlastne len chcel aby sa ozval niekto, kto ma knizky v horsom stave a netrapilo by ho eventualne poskodenie vazby.

      Moje knihy su tiez ako nove. Tak som si povedal, o.k. ak dostanem to za co som ich kupil, nech sa aj znicia, bude digitalna kopia. A ostatne je naozaj zbytocne riesit.
      A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

      Komentovat


        #78
        O: Prosba - Knihy od V.Krále

        Pánové někdy mám pocit, že se tu začínáme chovat jako holky, které mají vrozenou vlastnost dělat z komára velblouda. Český jazyk je velice bohatý na výrazy a jako jeden z mála jazyků na světě lze úžasně překroutit, pro jeho nejednoznačnost a velikou variabilitu. Každý jsme zcela jiní a někomu ke sdělení stačí říci pár slov a někdo na to potřebuje několik souvětí a to nemluvím o úžasných dvojsmyslech a cynismu, které dávají zatopit nám rodilým mluvčím a jež jsou pro cizince španělská vesnice. Každý tak samozřejmě sdělení druhých chápe jinak a každý také na ně jinak reaguje.

        Neznám osobně příliš lidí kolem portálu, což mě i mrzí a je má chyba, že si "neumím" najít čas a dostavit se na některou z pořádaných akcí, ale nemyslím si, z toho co jsem tu kdy četl, že tu někdo chce naschvál do někoho kopat či nevycházet vstříc.
        Velice si vážím Jardovi práce a jeho úžasné úchylky, převést do excelentní podoby, pro některé z nás, již "ztracenou" literaturu a jiné věci a přál bych si aby jeho slova o odchodu do zaslouženého "retro" důchodu byla pouhým výkřikem do tmy.

        Díky tomu, že mám velice variabilní práci a pracuji neustále s lidmi od obyčejných až po ředitele různých společností a vím jak může cokoli řečeno v dobrém úmyslu býti některými chápáno velice zle, je třeba se někdy naučit filtrovat informace a třeba i z hodinového proslovu si vzít podstatná dvě tři slova. A tak to chápu i zde. Je zde skupina lidí co mají literaturu v perfektním stavu a které chápu, neboť sám knihy miluju a tak vnímám i jejich stav, ale nikdo z nich neřekl, že je neposkytne, i za cenu jejich poškození a oprávněně se na to ptají. Ale beru to jako, že chtějí vědět jak kniha dopadne a ne, že na ní budou sedět. To by pak nepsali odstavce přes půl strany, kdyby jim bylo jedno, že se kvalitně nezdigitalizují.

        Jediné v čem si dovolím nesouhlasit, je polemika o smyslu Jardova převodu verzus počet lidí, kteří danou literaturu využijí. Myslím, že minimálně polovina z lidí na portále "X" těch knížek aspoň otevřeli a něco v nich vyhledali a když vezmu v poslední době diskutovanou knížku Amiga PROFI, tak po jejím zpřístupnění učitě nezůstane ležet jen tak ladem. Určitě se tu najdou tací, kteří budou aspoň chtít vyzkoušet naprogramovat nějakou blbinu a někomu to pomůže i třeba k tvorbě něčeho "prospěšnějšího" pro zdejší komunitu. Samozřejmě pokud to budeme brát z hlediska komerčního využití, tak je procento opravdu blízko nule. Ale v opačném případě je možno brát programování jako hru a pokud budu mluvit za mne doufám, že horké hlavy vychladnou a já si budu moci podle naskenované literatury naprogramovat do okýnka barevné kolečko.

        Takže jak jsem řekl, knížek si velice vážím, ale Jardovi skvělé práce o to víc. Dejte mi proto vědět za kolik jste kdo schopni tuto knížku "obětovat", koupím ji buďto sám a nebo se pro lepší pocit podělím s pár lidmi, kteří přišli se stejnou myšlenkou a Jardo Tebe prosím, abys ještě neházel svůj skener do žita a ještě minimálně jednou povolil otěže svým úchylkám.

        Nestojím, stejně jako většina zde přítomných, o další rozebírání možností. Ty jsou dané. Takže prosím o konstruktivní nabídky, za něž předem děkuji!
        Naposledy upravil CodEx; 28.07.2014, 13:55:34.
        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
        A600 HD,
        2MB Chip, Fúria EC020 inside

        Komentovat


          #79
          O: Prosba - Knihy od V.Krále

          Nic neni treba platit. Pokud preziji dovolenou (a mam to v planu), knihy na skenovani odeslu. Spis byt vami si delam starost o Jardu a jeho ochotu skenovat. Takze lobisti, amigisti s Ostravy, "jdete do nej"" ...

          Komentovat


            #80
            O: Prosba - Knihy od V.Krále

            OK...provedu !
            Jen pro info: Nějak Jsme se tady na Ostravě od posledního Scuku rozmnožili ,
            takže by to mohlo bejt i plodné .
            --------------------------------------------------
            Autorem citovaného textu je uunek Přejít na původní příspěvek
            ... Takze lobisti, amigisti s Ostravy, "jdete do nej"" ...

            Komentovat


              #81
              O: Prosba - Knihy od V.Krále

              Jen pro informaci - Prober se uvolil naskenovat AmigaProfi. Jen se omlouva, ze to tentokrad dele potrva. Takze - "be patient" a "when it's done" - jak rikaji nekteri vyvojari.

              Komentovat


                #82
                O: Prosba - Knihy od V.Krále

                Amiga Profi má 2 díly viz příspěvek č.8. Na portále je ale 1 kniha a náhled je bez čísla dílů (1,2), která má 532 stran, jak to tedy je?
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #83
                  O: Prosba - Knihy od V.Krále

                  Jestli to treba neni tim, ze to Prober naskenoval, prohnal pres OCR a sloucil do jedne knihy.

                  Komentovat


                    #84
                    O: Prosba - Knihy od V.Krále

                    Jednoduchý dotaz, na kolikáté straně končí 1. díl, začíná a končí 2. díl? Strany by tedy měli navazovat, tedy něco ve stylu 1. díl strana 1 až 260, 2. díl strana 261 až 532.
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #85
                      O: Prosba - Knihy od V.Krále

                      Rad bych tady na foru jeste jednou podekoval Proberovi. Nejen, ze naskenoval mnou poskytnute rozrezane knihy, ale dokonce mi misto nich poslal ZDARMA jine, neporusene, ktere specialne pro tuto prilezitost vydrazil na Aukru a jeste jednu navic, jako bonus. Zkusil jsem mu alespon pres paypal poslat postovne a castku za vydrazene knihy, ale znal protihmat a poslal mi je zpet. Takze Probere, jeste jednou diky a klobouk dolu.

                      Komentovat


                        #86
                        O: Prosba - Knihy od V.Krále

                        Probere Ty pacholku jeden, děláš pro tuhle sebranku úžasné věci a ještě máš tu drzost, vracet upřímně zaslanou a mnohokráte zaslouženou odměnu?
                        Nechtěj abychom Tě uPayPalovali k věčnému konání retro-kouzel a koukej se ukázat alespoň na nějaké Amiga-akci, abychom Tě mohli alespoň ověnčit bobkovým listem.
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          #87
                          O: Prosba - Knihy od V.Krále

                          Anebo aspoň tak trochu
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat


                            #88
                            O: Prosba - Knihy od V.Krále

                            Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                            Amiga Profi má 2 díly viz příspěvek č.8. Na portále je ale 1 kniha a náhled je bez čísla dílů (1,2), která má 532 stran, jak to tedy je?
                            Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                            Jednoduchý dotaz, na kolikáté straně končí 1. díl, začíná a končí 2. díl? Strany by tedy měli navazovat, tedy něco ve stylu 1. díl strana 1 až 260, 2. díl strana 261 až 532.
                            Amiga PROFI je fyzicky pouze jedna kniha a i když se prodávala na dvě části, byla tak rozdělena pouze kvůli vysokému počtu stran. Kdyby to tenkráte Amiga Info prodávala jako jednu velkou knihu, nikdo by to nekoupil. Rozděleno to bylo přesně uprostřed, takže při převodu to nemělo žádný smysl dělit zase na dvě části.
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #89
                              O: Prosba - Knihy od V.Krále

                              Taky bych chtěl Proberovi poděkovat za skvělou práci, zejména za to, že naskenované knihy prohnal přes OCR soft, tím pádem je to skvěle použitelné ve čtečkách el.knih. Sám zrovna ze svého kindlu studuju Amigados 2.x.

                              Komentovat


                                #90
                                O: Prosba - Knihy od V.Krále

                                Jen upozorňuji, že v knize AmigaDos 2.x je strašně moc syntaktických chyb v kódu. To neni dobré pro začátečníka, kterého to může hodně plést (mně to pletlo). Zkusil bych něco staršího. Celkem slušně je o AmigaDosu psáno i v Příručce uživatele II. Nemám odzkoušeno, ale horší to snad nebude . Tu syntaxi v knize AmigaDos 2.x by chtělo spravit, ale narážíme na klasický problém, nemá kdo .
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X