Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Amiga A600

    To mi pánové objasněte někdo. Nahrál jsem Clousovi diskety z DMS (herní), ADF (instalačku AmigaOS 2), všechno funguje. Ale pak jsem mu na čistě naformátované diskety nahrál nějaké utilitky a u něj ty diskety nešly přečíst, respektive po vložení diskety se na Workbenchi nic neobjevilo. Udělal jsem schválně diskety dvě, co kdyby náhodou. Není nějaká nekompatibilita, když zformátuju disketu pod Amiga OS3.9 a nepůjde zpětně na Amiga OS 2?
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #17
      O: Amiga A600

      FFS? Directory caching? BTW šestikule byly nekompatibilní i mezi sebou, co chodilo na kamarádově anglické A600, házelo na mé německé okamžitě guru. Ničemu se nediv.
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #18
        O: Amiga A600

        Čau lidi, nechci zakládat nový vlákno. Jsem tady na fóru poprvé, tak prosím o částečnou shovívavost.
        Mám stejný počáteční problém jako Clous.
        Prostě se mi do ruky dostala darem A600, (zdroj, amiga, myška a několik disket). Samozřejmě to leželo několik let někde pod postelí.
        Na začátek říkám, že jsem v mládí neměl to štěstí abych vlastnil tuto mašinu, tudíž toho o amigách vím strašně málo (byl jsem vděčen za českosloveského didaktika) a na Amigu 500 jsem chodil probdít noci ke kámošovi.
        Rád bych si však tyto časy připomněl. Jde mi pouze o rozpohybování stroje a zahraní si pár her, navíc dcerkám ukázat alternativu tabletu .
        Takže amiga běží, po zapnutí se zobrazí screen 2.0 Roms (37.299). Mechanika chroupá (mám k tomu origo diskety s WB 2.05 (tři diskety - WB, fonts a extras) ale po třech až pěti sekundách to vzdá. Bez hlášky. Zkoušel jsem i nějaké diskety s hrami (ale až na pár výjimek se to chová stejně). Ve dvou případech se po pár vteřinách objeví hláška software failure. Takže nevím zda jsou v háji diskety (po tolika letech bych se nedivil) anebo disketovka.
        Mechaniku jsem jsem profoukl opatrně vzduchem a projel čistící disketou - bez viditelného výsledku.
        Takže bych asi začal pro začátek nějakou funkční disketou, abych vyloučil tu mechaniku.
        Pomůžete mi někdo? Jsem z Jihlavy, jezdím o víkendech do Pasohlávek. Pokud by nějaká dobrá duše mi pár disket na vyzkoušení poskytla budu rád.
        Díky.

        Komentovat


          #19
          O: Amiga A600

          Clous bydlí pár km od Pasohlávek ;o) To vypadá na problém s disketovou mechanikou. Rozdělávals to? Abys zjistil, jestli je tam hardisk, či paměťové rozšíření? Ono na holé A600 možná ani Workbench instalovat nemá cenu a zbývá pak hrát hry pouze z disket.

          Byl jsem Clouse párkrát a nakonec jsem mu A600 vyměnil za A1200, pač přeci jenom holá A1200 je o poznání rychlejší, jsou k ní dostupnější rozšíření a díky AGA je tu možnost hrát novější gamesy. Teď však mám spoustu práce doma v Brně a tak spíš pokud bys měl náhodou cestu sem, jsem k dispozici.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #20
            O: Amiga A600

            Jasně, mám to rozdělaný. No hdd tam není, ikdyž bych ho tam rád třeba jednou dal (válí se mi doma nějaké starší pár gigové dvěapůlky). Nevím zda-li je možnost ho připojit na 2.0 Roms (37.299). Mechanika se jeví pohledem v pořádku (točí plotnou, posunuje hlavy). Workbench jsem chtěl jen zkusit, jestli ten stroj je funkční. Jak říkám, chci to jen na hry. Nemám zas tolik času, ikdyž člověk nikdy neví, co se z toho nakonec vyvrbí. V každém případě do toho zatím nechci vrážet nějaký velký peníze, válí se mi doma spousta HW ze starých PC, které by se třeba dalo nějak ještě využít (i z předěláním). Zatím bych asi opravdu začal těmi disketami, případně ještě zkusil nějak poladit tu mechaniku. Na to ale potřebuju ty 100% diskety. Pokud Clous bydlí v Dolních Dunajovicích, tak to je z Pasohlávek co by kamenem dohodil a po vinici došel .

            Komentovat


              #21
              O: Amiga A600

              Je taky možný, že všechny tvoje diskety jsou kaput. S Clousem jsme zejména rozchodili disk a prográmky na nahrávání disket (DMS a ADF). Nechci tu mluvit za něj, ale možná by bylo dobré se s ním domluvit ;o)
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #22
                O: Amiga A600

                Zdar lidi, tak s Clousem to nějak neklaplo. Není mezi Vámi nějakej jihlavák, kterej by mi poskytl nějakou tu disketu na vyzkoušení té mojí mechaniky? Díky.

                Komentovat


                  #23
                  O: Amiga A600

                  Když se nikdo neozve, tak ti mohu poslat nějaké diskety poštou.
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #24
                    O: Amiga A600

                    Autorem citovaného textu je vilish Přejít na původní příspěvek
                    Zdar lidi, tak s Clousem to nějak neklaplo. Není mezi Vámi nějakej jihlavák, kterej by mi poskytl nějakou tu disketu na vyzkoušení té mojí mechaniky? Díky.
                    Ja ti odpovedel na tvoji soukromou zpravu, ze nereagujes, za to ja nemuzu. Tak se omlouvam, odpovedel si, ale me nedoslo zadny upozorneni, ani mail, ani ze mam novou zpravu, nechapu. Tak pristi vikend to muzeme spachat, pokud budes opet v Pasohlavkach. Tento vikend sme tu stejne meli hody, sama navsteva, chlast a zradlo, moc sem cas nemel, ale hodku bych nasel.
                    Naposledy upravil Clous; 01.09.2014, 10:39:18.

                    Komentovat


                      #25
                      O: Amiga A600

                      Autorem citovaného textu je Clous Přejít na původní příspěvek
                      Ja ti odpovedel na tvoji soukromou zpravu, ze nereagujes, za to ja nemuzu. Tak se omlouvam, odpovedel si, ale me nedoslo zadny upozorneni, ani mail, ani ze mam novou zpravu, nechapu. Tak pristi vikend to muzeme spachat, pokud budes opet v Pasohlavkach. Tento vikend sme tu stejne meli hody, sama navsteva, chlast a zradlo, moc sem cas nemel, ale hodku bych nasel.
                      Fajn. Nevěděl jsem jestli jsi právě někde nekoštoval, tak jsem Tě nechtěl uhánět. Hoď mi prosím do SZ telefon na Tebe a já až budu o víkendu v Pasohlávkách bych Ti cinknul a domluvili bysme se.

                      Komentovat


                        #26
                        O: Amiga A600

                        Slightly offtopic:

                        prosimvás k těm Soukromým zprávám: stává se, že někdo z Vás pošle někomu jinýmu SZ. Adresátovi přijde emailem upozornění, že má SZ, ale ať na ten email samotný v žádném případě neodpovídá a použije postup přes Fórum. No ale aresát přesto místo na SZ odpovídá na upozorňovací email a ten pak dojde adminovi (tedy mně).

                        Hlídejte si to a odpovídejte zásadně na Soukromou zprávu tady přes fórum, ne na email o tom že máte Soukromou zprávu.

                        Kouknu do nastavení, jestli jde vypnout přeposílání textu SZ do informačního emailu, pak vás to snad trkne.
                        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                        Komentovat


                          #27
                          O: Amiga A600

                          Tak návštěva u Clouse proběhla a tímto mu ještě jednou děkuji za ochotu. Disketovka funguje, sice čtení Clousových disket občas vyhodí error, ale moje kopie jeho disket fungují. Teď bych se tedy chtěl zeptat zdejších odborníků, zda do té mé amigy lze vložit disk bez nějakých šílených investic? Jak jsem již psal mám v amize 2.0 Roms (37.299).

                          Komentovat


                            #28
                            O: Amiga A600

                            S ROM 37.299 tě asi nepotěším, protože ta nemá podporu bootování z HDD a podporu PCMCIA:

                            V A600 je doporučené mít ROM 37.350 nebo rovnou 3.1 (40.63).
                            Pak jde nainstalovat 2,5" HHD:

                            nebo třeba CF kartu v redukci:

                            (případně i microdrive:

                            kapacita 4GB je vzhledem o omezením v OS:

                            ideální)
                            Naposledy upravil Turrican; 09.09.2014, 11:04:10.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Amiga A600

                              Autorem citovaného textu je Turrican Přejít na původní příspěvek
                              S ROM 37.299 tě asi nepotěším, protože ta nemá podporu bootování z HDD a podporu PCMCIA:

                              V A600 je doporučené mít ROM 37.350 nebo rovnou 3.1 (40.63).
                              Pak jde nainstalovat 2,5" HHD:

                              nebo třeba CF kartu v redukci:
                              http://www.amigaportal.cz/clankyos3/...aptcru-v-amize
                              Takže neexistuje žádná možnost, jak využít disk? Nešlo by třeba (možná se ptám naprosto blbě), mít disk v amize pouze jako úložiště a počáteční bootovací sekvenci OS spouštět s diskety. Ta diskotéta s jednou mechanikou, když se cokoli kopíruje ap. je fakt síla.

                              Komentovat


                                #30
                                O: Amiga A600

                                Teoreticky by to jít mělo, je potřeba mít bootovací disketu s scsi.device:

                                Ale zvážil bych i variantu nové ROM za necelých 500:

                                (pravděpodobně se nejedná o originální ROM, ale zapsanou EPROM)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X