Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Amiga A600

    Jasně, že můžeš nabootovat z diskety a z Workbenche přistupovat na disk. Ale pokud nemáš žádnou přidanou RAM, tak si toho pustíš velice málo.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      #32
      O: Amiga A600

      Stačí ROM 37.300. Možná bych jí i někde našel, jestli jsem jí už někomu nedal.
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #33
        O: Amiga A600

        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
        Stačí ROM 37.300. Možná bych jí i někde našel, jestli jsem jí už někomu nedal.
        No pokud by se to dalo takto jednoduše vyřešit (výměnou romky v patici), tak to bych ještě akceptoval. Můžeš se po té romce podívat. Určitě bychom se nějak dohodli. Případně mi prosím někdo nějakou v SZ nabídněte. Ten Ebay bych viděl až jako poslední možnost.

        Komentovat


          #34
          O: Amiga A600

          Jo, mám jí tady. Kickstart V2.05, ROM 37.300. Vyzkoušeno že spolupracuje i s většími disky než 40MB (jel mi na tom tuším gigovej) přičemž tak jako tak je nejlepší si je napřed připravit pod WinUAE. Dej mi do SZ adresu, pošlu Ti jí.
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #35
            O: Amiga A600

            Tak jsem zas o kousek dál. Předseda mi poslal ROMKU, tak jsem se dal do práce. Vložil jsem do amigy disk cca 1,4 Giga, naformátovaný na fat 16 (v PC) a zkusil nainstalovat WB 2.0. Po spuštění PROPDISKu mi to napsalo hlášku, že budu mít dva oddíly cca 6 Mega na WB a zbytek na WORK.

            Proběhl restart a formát oddílů, instalace pomocí disket na WB oddíl. Už tehdy Amiga hlásila, že WORK není validní. Nicméně proběhla diskotéková instalace (WB, Instal, Extras, Fonts) a reboot. WB naběhl z disku, ale oddíl WORK nemůžu stále formátovat, jelikož pořád není validní. Amiga běží už půl hodiny a stále nic. Kontrolka DISK nic nesignalizuje. Jak tomu pomoct? Prý jsou nějaké nástroje jak disk validovat softwarově. Ale nevím jak ten softík teď do Amigy dostat.
            Díky za rady.

            Komentovat


              #36
              O: Amiga A600

              No tak já osobně bych to teda formátoval nějak ve stylu 401mb + 999 mb. Šestimegový DH0: mi příjde nepraktický, amigovský soubory jsou sice malý, ale to máš pár libraries tady, pár toolů do C: tuhle a najednou zjistíš, že ti došlo místo. Zas je pravda, že kvůli případnýmu revalidování je malej oddíl praktičtější, ale to už by pak chtělo řešit komplexnějc a to jiným filesystémem. 37.300 sice umí pracovat s většími disky než je 40MB (zajímalo by mě odkud se tendle mýtus vzal), ale určitě není dokonalá a možná jí skutečně partition 1,39GB dělá potíže.
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #37
                O: Amiga A600

                Pokud máš ROM 37.300, tak si musíš disk připravit ve WinUAE. Asi stačí inicializovat odíly a naformátovat. Instalovat můžeš už na real Amize.
                I love Amiga

                Komentovat


                  #38
                  O: Amiga A600

                  Takže jestli to dobře chápu, tak spustím WINUAE a v emulátoru mohu disk připojený přes USB šufle připravit pro železnou amigu (rozdělení na oddíly, formtování, validita, ap.)? Možná se blbě ptám, pač tenhle soft vůbec neznám.

                  Komentovat


                    #39
                    O: Amiga A600

                    Co se takhle podívat na portál (kam samozřejmě nikdo nechodí) a zabrousit do sekce Články, že...



                    ...a doporučuji přečíst předposlední koment pod článkem...

                    Komentovat


                      #40
                      O: Amiga A600

                      Díky za nakopnutí. Po pár dnech samostudia na téma WINUAE, jsem dle postupu, který uvádí Petr DM v komentářích ve výše uvedeném odkazu (on na CF kartě, já na HDD přes USB) nainstaloval v PC amigácký Workbench 2.1 na připojený disk. Po vložení disku do A600 se systém spustil. Musím říci, že jsem na to čuměl jak puk. Žil jsem v naivní představě, že PC nedokáže amigácký formát regulérně zapsat.
                      Takže nyní mám disk v A600. Je rozdělen na tři díly. WB, data, game. Moje otázka nyní zní.
                      Jak nejlépe propojit dnešní moderní PC bez serial a paralel portu s amigou, abych mohl na disk v Amize ukládat data (hry, soft, ap. co seženu po netu a uložím do PC).
                      Existuje nějaký softík a nějaký káblík, kterým by to šlo? Abych nemusel disk neustále z Amigy vyndávat. Nebo si nějaké udělátko na komunikaci vyrobit.
                      P.S. Ještě jsem si vzpomněl, že se mi doma někde válí redukce do pc usb to paralel port, po které jsem kdysi provozoval starou tiskárnu bez usb. Tak jestli by to nešlo využít?
                      Naposledy upravil vilish; 07.10.2014, 10:11:12.

                      Komentovat


                        #41
                        O: Amiga A600

                        Na přenosy mezi PC a Amigou 600/1200 je nejlepší použít PCMCIA-CF (http://www.tsbohemia.cz/delock-pcmci...extword=pcmcia) s nějakou CF od firmy Sandisk => tedy klasicky plug and play. Nebo lze také PCMCIA síťovku či wifinu, pak nastavit FTP či SAMBA protokoly, ale to je složitější... Doporučuju fakt tu CFku přes PCMCIA.
                        Naposledy upravil jack-3d; 07.10.2014, 10:40:53.
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #42
                          O: Amiga A600

                          Je to marný, je to marný, je to marný, ale zkusím to znova - co se takhle podívat na portál, do sekce Články...?

                          Komentovat


                            #43
                            O: Amiga A600

                            Máš pravdu, že je to marný. Nepochopil jsi, na co jsem se ptal. Já se ptal na linkový přenos, něco na způsob přenosu třeba přes LPT. Pokud vrazím peníze do CF redukce a následně karty, tak jsem nemusel instalovat HDD, jelikož karta tuto funkci zastane. Já se snažím jít cestou žádných zbytečných investic a snažit se upotřebit tu hromádku HW, co se mi za těch několik let doma nakupila.
                            P.S. Chápu vezíre, že máš přečtené kde co, ale ber mne prosím jako dítě, které se učí.
                            Děkuji za tolerantnější přístup.

                            Komentovat


                              #44
                              O: Amiga A600

                              Tak ono je to asi skutečně nejpohodlnější mít v PC čtečku na CF, v Amize Redukci PCMCIA na CF a jednu kartu na přenos.
                              Jinak kdysi se používalo propojení PC a Amigy paralelním kabelem:

                              Volný.cz je český internetový portál nabízející e-mail, aktuální zpravodajství, počasí a další zajímavé služby.

                              Komentovat


                                #45
                                O: Amiga A600

                                Autorem citovaného textu je vilish Přejít na původní příspěvek
                                Pokud vrazím peníze do CF redukce a následně karty, tak jsem nemusel instalovat HDD, jelikož karta tuto funkci zastane.
                                Omyl, bez hardisku respektive bez operačního systému si nezobrazíš CF přes PCMCIA, pač ta bude naformátovaná na FAT32 a k tomu potřebuješ mít zavedený ovladač.

                                Na propojení Amigy a PC mi z Gůglu vyběhla spousta věcí, třeba tohle: http://www.boomerangsworld.de/cms/apccomm/index.html
                                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X