Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga A600

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    O: Amiga A600

    Autorem citovaného textu je vilish Přejít na původní příspěvek
    Takže se radši zeptám ještě jednou blbě, ale abych v tom měl jasno.
    Koupím čtečku (ona je to vlastně jen redukce, jelikož CF karta má řadič v sobě) a tu dám do A600. Následně pořídím nějakou rozumně velikou CF kartu (dejme tomu 4 giga) a jelikož nemám PCMCIA slot v ntb, ale mám doma usb čtečku na různé karty (včetně CF), tak do toho PC bych použil tu.
    Bude to takto fungovat?
    Existují přece i čtečky sd karet do pcmcia, a máš to vyřešené. Kdysi dávno jsem ji koupil asi za 400.- Kč!
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      #62
      O: Amiga A600

      Případně redukce PCMCIA-CF je fakt skoro zadarmo, tady třeba stojí 80 korun i s poštou.

      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #63
        O: Amiga A600

        Už je objednaná, teď ještě nějakou tu kartičku a jdeme na to.

        Komentovat


          #64
          O: Amiga A600

          Nejen, že to takto bude fungovat, ale navíc to tak děláme prakticky všichni, protože je to prostě praktické, rychlé a levné řešení.

          I když je možností fůra, být tebou, neplýtval bych energií objevováním Ameriky a neřešil bych alternativy jako SD a podobně. Dej na mne a jdi do komba CF + PCMICA (pro Amigu) + USB čtečka (pro PC).
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #65
            O: Amiga A600

            Zdar, takže na doporučení některých z vás jsem koupil http://www.tsbohemia.cz/kingston-com...gb_d91456.html a přes usb čtečku a WINUAE připravil kartu pro A600. Sice mi HDtool ve WINUAE nepřesně ukázal velikost, nicméně jsem kartu rozdělil na tři oddíly, následně zformátoval a na jeden cca 1,5 giga velký oddíl nakopíroval několik adf souborů. Pokud však dám kartu přes PCMCIA čtečku do A600, tak ji amiga vůbec nevidí. V čem je tedy problém? Kartu jsem vždy vsunul bez napájení amigy.

            Komentovat


              #66
              O: Amiga A600

              CFD a Fat95 máš nainštalované?

              Inak článok o tom je tu: http://www.amigaportal.cz/clankyos3/...-compact-flash

              Komentovat


                #67
                O: Amiga A600

                Kartu do pcmcia čtečky formátuju na FAT, o zbytek se postará CFD a FAT95, jak psal zoom.

                Komentovat


                  #68
                  O: Amiga A600

                  Autorem citovaného textu je vilish Přejít na původní příspěvek
                  Zdar, takže na doporučení některých z vás jsem koupil http://www.tsbohemia.cz/kingston-com...gb_d91456.html a přes usb čtečku a WINUAE připravil kartu pro A600. Sice mi HDtool ve WINUAE nepřesně ukázal velikost, nicméně jsem kartu rozdělil na tři oddíly, následně zformátoval a na jeden cca 1,5 giga velký oddíl nakopíroval několik adf souborů. Pokud však dám kartu přes PCMCIA čtečku do A600, tak ji amiga vůbec nevidí. V čem je tedy problém? Kartu jsem vždy vsunul bez napájení amigy.
                  Takto od urciteho casu som nejak zanevrel na CompactFlash karty, najma na znacku KingStone, ale je to vec nazoru a pohladu. Ide skor o to ako vyrobcovia oznacuju a preferuju svoj vyrobok, najma znacenia 133x, x266, Ultra a podobne hovadiny ktore su dost zavadzajuce. Samozrejme vyrobcovia profituju s adekvatnej ceny ci viac blbosti popisu tym sa mesec viac plni. Ako IDE zariadenia uz pouzivam Microdrive ktore zacal tu viac propagovat Oxcom, je to magneticke zariadenie predchoca Compat Flash kariet, okrem toho, ze je mini hardisk je ovela rychlejsi ako CFka. Pri vyvoji HW som odpalil uz X kusov CF kariet co ma stalo aj nejake peniaze, preto CFky pouzivam uz len na PCMCIA prenos dat.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #69
                    O: Amiga A600

                    CFku nie je problém odpáliť, to je pravda. Hlavne ak sa používa pri ladení HW, ale i SW. Na bežné použitie však stačí a aj z iných platforiem mám obecne skúsenosti také, že čím staršia a pomalšia karta, tým lepšie funguje. Na kapacite až tak nezáleží. Nové highspeed karty zväčša prinášajú len problémy.

                    Komentovat


                      #70
                      O: Amiga A600

                      Pozor na to, na Aminetu jsou 2 verze CFD, jedna stará a pak aktuální zde v1.32

                      Ve verzi 1.27 zlepšily podporu Kingston CF.
                      Naposledy upravil Solaris104; 30.10.2014, 12:24:02.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #71
                        O: Amiga A600

                        Snažil jsem se postupovat podle návodu. Z aminetu jsem stáhl dva archivy lha a rozbalil je PC. V emulátoru a připojeném ext. HDD přes USB jsem soubory compactflash.device do složky DEVS: a soubor CF0, označující naší mechaniku (CF), doDEVS : DOSDrivers nakopíroval na HDD, který mám v A600 (spouští se z něj WB2.1). Složku fat95 (rozbalenou) jsem celou nakopíroval do složky WB2.1 na HDD. Když chci v A600 spustit instalaci fat95 (poklepáním na ikonu instal v jazykové mutaci english, tak pouze problikne led HDD a tím to končí. CF kartu mi A600 prostě nevidí. Něco asi dělám blbě, ale nevím co.
                        Naposledy upravil vilish; 30.10.2014, 12:34:53.

                        Komentovat


                          #72
                          O: Amiga A600

                          Mně se po vložení Pcmcia redukce s Cf kartou do A1200 taky nic neděje, musím do Cli napsat cf0: a odeslat a pak se Cf karta objeví.

                          Komentovat


                            #73
                            O: Amiga A600

                            Autorem citovaného textu je vilish Přejít na původní příspěvek
                            Zdar, takže na doporučení některých z vás jsem koupil http://www.tsbohemia.cz/kingston-com...gb_d91456.html a přes usb čtečku a WINUAE připravil kartu pro A600. Sice mi HDtool ve WINUAE nepřesně ukázal velikost, nicméně jsem kartu rozdělil na tři oddíly, následně zformátoval a na jeden cca 1,5 giga velký oddíl nakopíroval několik adf souborů. Pokud však dám kartu přes PCMCIA čtečku do A600, tak ji amiga vůbec nevidí. V čem je tedy problém? Kartu jsem vždy vsunul bez napájení amigy.

                            Vo WinUAE si na kartu nainstaloval system pod FFS a nasledne pchas kartu do PCMCIA Tak to ti nepojde ani omylom. To musis tu kartu cez redukciu totiz pripojit na IDE radic. Ak som spravne pochopil, ani si tam nenainstaloval system...

                            Tu mas navod na instalaciu CF karty ako disk a este tu
                            Popis suboroveho systemu

                            Ak by si este nieco potreboval tak napis.
                            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                            Komentovat


                              #74
                              O: Amiga A600

                              Ale já nechci mít systém na cf kartě. Od toho mám právě zmiňovaný HDD. CF kartu chci používat pouze na přenos dat mezi PC (WINUAE) a železnou A600.

                              Komentovat


                                #75
                                O: Amiga A600

                                A aky mas filesystem na CF karte, mas tam FAT ?
                                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X