Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Roman

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #76
    O: Roman

    AB3D2:TKG ma 2 verze - pro slabsi CPU s nepeknou grafikou a pro silnejsi CPU se vsemi efekty. Ta slabsi by na 030 fungovat mohla, vizualne ale neni prilis pritazliva.

    Komentovat


      #77
      O: Roman

      Já to původně na 030 hrál, ale se zmenšeným okýnkem nebo 2x2. Pak přišla 1240/40 a to už se dalo. No hlavně jsem myslel AB3D, ta dvojka je jenom jako v závorce ;o)
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #78
        O: Roman

        Gloom je ale dobrá volba.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #79
          O: Roman

          Snaha stále hrát na Amize hry, které jí neskutečně kopou do prdele a v podstatě znamenaly její konec mě vždycky neskutečně baví. Dokazovat že je Amiga dokáže taky rozjet v době kdy už to nikoho nezajímá je k smíchu.

          Spíš bych se podíval na různé simulátory - Frontier, Gunship 2000, Subwar 2050, různé strategie atd... her které ten výkon dokážou využít je hodně.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #80
            O: Roman

            Jenže Gloom je skutečně dobrá a zábavná hra, ne jen nějaký benchmark.
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #81
              O: Roman

              Oni se nechali vyprovokovat mojí snahou prohnat první večer novou turbínu. Já taky nechci aby mi Amiga přehrávala filmy, mp3 a nechci s ní na internet a nechci ani PPC. Jen jsem chtěl vidět, co umí nově v konfiguraci s 30. Třeba nějaký tricítkový demo.

              Včera jsem našel emulátor ZXAM.
              Sakra, to vypadá na dvě mouchy jednou ranou! To mi udělalo velkou radost, vidět - © 1982 Sinclair Research Ltd - na obrazovce televize

              Komentovat


                #82
                O: Roman

                ZXAM je skvely (rychly a kompatibilni), jen jeho podpora TAP images neni uplne idealni. Nakonec jsem na A1200/030 pro emulaci ZX Spectra pouzival ASp - ten snad funguje uplne na vsem (AGA, RTG, OS4...), ma jednoduchou konfiguraci a umi i Spectrum 128 (https://aminet.net/package/misc/emu/ASpEmu). Jinak z emulatoru pro 030 jeste mohu doporucit:

                MagiC64 (C64, na 030 100 % rychlosti nedosahne, ale pouzitelny je)


                ShapeShifter (Mac 68k; MacOS 7.5.5 se da legalne stahnout ze stranek Apple, na internetu mohou byt i filedisky s preinstalovanym softwarem; doporucuji vyhradit samostatny HDD partition - mnohem rychlejsi nez filedisk)

                Pro rychlejsi vykreslovani obrazovky potom:
                https://aminet.net/package/misc/emu/MuEVD (vyzaduje MMU; rychlost je pouzitelna, ale na AGA nelze cekat zazraky)
                https://aminet.net/package/misc/emu/agaboost030ec (funguje i bez MMU; dosahuje relativne dobre rychlosti i za cenu degradace obrazu; muj osobni favorit...)

                Komentovat


                  #83
                  O: Roman

                  Trochu jsem se hrabal v Settings a prohlížel si jednotlivé položky.
                  Při kliknutí na MUI se lehce rozsype obrazovka, Amiga vytuhne a pak bliká obrazovka červeně. Všechno mi jinak funguje. Co je to za nastavení a proč mi to vytuhne?

                  Komentovat


                    #84
                    O: Roman

                    MUI je system pro vytvareni gui (pri programovani). Na Amize jsou programy co jsou napsany pro standartni gui a pak programy co maj MUI-gui. Tzn ze MUI program potrebuje mit nainstalovany MUI (ten balik). V tom co ti tuhne se prave nastavujou ruzny parametry MUI-gui (vzhled a chovani) a nastavit se toho da opravdu hodne.
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: mui1.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 98,4 KB ID: 108482
                    Vypada to ze to mas asi blbe nainstalovany. Skus to znovu nainstalovat https://aminet.net/package/util/libs/mui38usr
                    Cervena blikajici obrazovka zni velmi podivne :\
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      #85
                      O: Roman

                      Červená obrazovka vypadá hrozivě, ale vidím jí pouze po kliknutí na MUI ze zvědavosti. Jinak můžu dělat cokoliv a všechno funguje. Podle tvého obrázku soudím, že mám Magic WB, jen ikony o něco ošklivější. Večer to zkusím přeinstalovat.

                      Komentovat


                        #86
                        O: Roman

                        Instalace MUI se mi nedaří, něco nedělám dobře.
                        Překopíruji rozbalený soubor někam do Amigy, konkrétně do MyFiles/Install a spustím instalaci. Ta se rozběhne a po chvíli se omluví, že nemůže najít soubor na řádku 299
                        Myslel jsem, jestli není problém, že běží Magic WB a všechny vymoženosti, ale rozběhnout instalaci bez systému z řádku nejde a ani nepomohlo povypínat Components jako jsou: BorderBlank, Cooper, SmartWin, MagicMenu, ToolsDaemon atd


                        ...asi je blbost řešít víc věcí najednou, ale když už mám čas u toho teď sedět.
                        Při kopírování čehokoliv na CF kartu mi Macovský OSX udělá ke každému souboru ještě tentýž balast o velikosti 4096 bytů.
                        Resp. původní soubor se jmenuje třeba "SOUBOR" a on k němu udělá ještě "._SOUBOR". Ten pochopitelně na macovi nevidím, na Amize ano.
                        Fajn je, když je jich třeba ve hře, kterou chci dát do Amigy tři sta v různých adresářích a to nemluvím o tom, že je občas tenhle balast větší, než jeho originální soubor.
                        Ničemu to asi nevadí, ale mě jako zelenáčovi, to dost znepřehledňuje okna, které jsou plné nefunkčních ikon.
                        Neumím s tím bojovat na úrovní OSX, ale naučil jsem se v DOPUSu dát vyhledat např. ve složce GAMES tyhle (._ 4096 b ) soubory a pak je všechny smazat najednou (dříve jsem to dělal manuální kontrolou každého adresáře
                        Ten mi to spolehlivě podle jména a velikosti vyhledá, ale pak je ve výsledku vyhledávače neumím označit ke smazání všechny najednou a to jich je třeba 4000.
                        Je něco jako CTRL+A abych je označil všechny? Včera jsem zahájil označování myší a když přišla křeč, položil jsem na levé tlačítko ovladač od telky a to jak určitě uznáte nemá úroveň.

                        Komentovat


                          #87
                          O: Roman

                          Co je v instalacnim skriptu na radku 299?

                          K mazani vseho: ja bych skocil do shellu (nebo nakonfiguroval v DOPUSu - jestli to jde) a napsal:
                          delete "._#?" ALL

                          (parametr ALL byt nemusi, tyka se adresaru se soubory)

                          Komentovat


                            #88
                            O: Roman

                            Instalaci MUI spoustej z toho rozbalenyho souboru-adresare MUI, nic z nej nikam nekopiruj. Na radku 299 je copylib a potom copyfiles, odtud se zahajuje kopirovani a installer potrebuje byt v adresari ze ktereho je instalovano.
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #89
                              O: Roman

                              Autorem citovaného textu je Roman Přejít na původní příspěvek
                              I
                              ...asi je blbost řešít víc věcí najednou, ale když už mám čas u toho teď sedět.
                              Při kopírování čehokoliv na CF kartu mi Macovský OSX udělá ke každému souboru ještě tentýž balast o velikosti 4096 bytů.
                              Resp. původní soubor se jmenuje třeba "SOUBOR" a on k němu udělá ještě "._SOUBOR". Ten pochopitelně na macovi nevidím, na Amize ano.
                              Fajn je, když je jich třeba ve hře, kterou chci dát do Amigy tři sta v různých adresářích a to nemluvím o tom, že je občas tenhle balast větší, než jeho originální soubor.
                              Ničemu to asi nevadí, ale mě jako zelenáčovi, to dost znepřehledňuje okna, které jsou plné nefunkčních ikon.
                              Neumím s tím bojovat na úrovní OSX, ale naučil jsem se v DOPUSu dát vyhledat např. ve složce GAMES tyhle (._ 4096 b ) soubory a pak je všechny smazat najednou (dříve jsem to dělal manuální kontrolou každého adresáře
                              U OSX zkus toto http://blog.darkbyte.sk/?p=842008, možná je to jednoduší, než mazat tisíce a jeden soubor.
                              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                              Komentovat


                                #90
                                O: Roman

                                pavlor: asi to myslíš jinak, než si to vykládám, ale já bych potřeboval označit ty soubory v okně výsledků hledání dle parametrů, právě v Dopusu v hledání.

                                ghh: já to napsal blbě. Nesnažím se něco vykopírovat z instalace, ale dal jsem po rozbalení celou složku do MyFiles/Install a tam klikl na instalační soubor. Vedle něj, na stejné úrovni jsou další soubory co byly u něj i v archivu, takže jsem nic neměnil.

                                bigmac: zítra zkusím, ten koš bych přežil. Nevím jestli se to týká spotlight, já mám, co soubor a složka, to bordel navíc.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X