Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

    Pro mě ideální. Mám tady prázdnou A1200 case,klávesnici a volný Blizzard 1230/IV.
    To už mi do smrti vydrží.
    A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

    Komentovat


      #17
      O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

      Taky mám dvanáctku s mrtvou deskou a floppkou, todle jí může vdechnout nový život. Taky by to mohl být dobrý motherboard do toweru, pokud by se udělal nějaký kabelový adaptér na vyvedení CF čtečky na předek bedny.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #18
        O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

        Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
        ... má mizernou přenosovou kvalitu a navíc se poměrně dost často sere.
        Celej já ;o)

        No mě spíš nemile překvapuje, kolik neosazených konektorů na různé moduly to bude mít. Dneska koupíš PC desku a má USB, SATA, ethernet, ... Do tý Jensový půjdou jen CFky (blééé) a zbytek si po stovečce budeš muset dokoupit. Nechci předbíhat, ale cítím tu zase takovej ten jeho marketing Nová Amiga pod 200, ale pokud chceš aby ti fungovala (CPU) a zobrazovala (db23 nebo scandoubler), tak si připlať dalších 300...

        Za mě tam chybí IDE nebo SATA a ty moduly si mohl odpustit, beztak minimálně zobrazovací funkce by měla být onboard třeba s možností přikoupit klasický db23 výstup.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #19
          O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

          Já to ale zase chápu, prostě si to stavíš z komponentů, jako se staví PC. Jens je pochopitelně obchodník, ale to že dává na výběr co si tam nakonfiguruješ a co ne bych mu nezazlíval. Celá ta Amiga Reloaded samozřejmě vyleze na cenu středního PC, ale to je prostě daň za 30 let starý počítač s kusovou výrobou. CPU (resp. turbínu) si musíš dokoupit, ano, ale máš na výběr z výkonů i ceny. Někdo nepotřebuje Ethernet, tak si ho nekoupí. Někdo (třeba já) nepotřebuje USB, tak si ho nekoupí. CF slot osadíš SD adaptérem a po srandě.
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #20
            O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

            @Jack-3D
            no je taka doba, tomu za hovori podpora predaja.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #21
              O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

              Citujem: "Na desce bude jinak ještě černobílý video-out, jako má A500."

              No to je Jens snáď ešte horší ako americká NASA, ktorá posielala na Zem čiernobiele fotky z Marsu, s robotom Opportunity, v roku 2004.
              A1230, A1260, A600, Furia EC02, S628, A2K | ZX 81, Spectrum 48, 48+, 128, +2A, +2B | Sord M5 | C 64 |Atari 1040 STFM, 800 XE, XL | Didaktik Kompakt, M, Gama | Ondra | PMD 85 | PP 01 | Sharp MZ-721

              Komentovat


                #22
                O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

                Autorem citovaného textu je bogy Přejít na původní příspěvek
                Citujem: "Na desce bude jinak ještě černobílý video-out, jako má A500."

                No to je Jens snáď ešte horší ako americká NASA, ktorá posielala na Zem čiernobiele fotky z Marsu, s robotom Opportunity, v roku 2004.
                Farba za priplatok
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #23
                  O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

                  reakcia na predsedove info:

                  - Shrnutí: deska by měla stát pod 200 Eur, ale sama o sobě bude k ničemu: je potřeba dovybavit jí turbokartou (pochopitelně nejlépe z řady ACA), protože board nebude obsahovat procesor.

                  - Další věc, kterou je potřeba desku dovybavit, je video výstup. Buď přídavný video modul s klasickým 23 pinovým konektorem pro připojení amigovských monitorů, nebo speciální verzí Indivision mk2 (měl by být levnější než indivision pro A1200), čili VGA / HDMI výstup.

                  - Na desce bude jinak ještě černobílý video-out, jako má A500.

                  +- Jako trafo bude sloužit normální notebookový zdroj.

                  - Paměť 2MB chip, ale rychlejší než v A1200.

                  +- Na desce bude konektor pro PC floppku.

                  ? Velikost a tvar desky by jí měl umožnit vložit do kastle A500 i A1200.

                  + Kláveska půjde použít A500 nebo A1200, deska bude mít přepínač.

                  - Dvě pozice pro CF kartu, jedna interní, jedna hot-swap zasouvaná z boku (mass storage).

                  ? Deska bude obsahovat expansion slot pro síťovou kartu, stejný jako používá ACA500.

                  ? Možnost připojení X-surf modulu s USB sloty.

                  ? Licencovaná ROMka o velikosti 1MB ve flash paměti, verze kickstartu se zatím neví.

                  + Chipset: Alice, Lisa a Paula, společně se dvěma CIA chipy. Ostatní brouci budou nahrazeny moderní alternativou. AGA chipy alá A1200.

                  - Zvukový výstup bude pres 3,5mm jack místo cinchů.

                  Aby som neplytval slovami, tak som svoj nazor vyjadril znamienkami. Tu je vysvetlenie:

                  - znamena ze sa mi to nepaci a je to nezmysel voci povodnemu konceptu
                  + znamena niesom s tym nadseny ale budiz
                  ? znamena k tomu sa neviem vyjadrit
                  +- znamena na tom mi az tak nezalezi, ale moc mi to nevadi

                  Najprv som cakal, ze pojde o kopiu povodnej dosky A1200 (channel Z) tak ako bola (maximalne nahrada nedostupnych suciastiek) z coho by som mal aj radost. Ale po tychto vylepseniach a vyhorseniach som zistil, ze to je projekt, ktory by sa radsej nemal realizovat ! Pripada mi to ako doska, ktoru ak si niekto kupi, tak len podpori predaj Jensovych vyrobkov. Maximalne ma stve absencia podpory HDD a ak CHIPka bude rychlejsia, tym padom aj strata kompatibility !!!

                  V konecnom dosledku si myslim, ze vyrobenych A1200 dosiek je viac nez terajsich majitelov A1200, takze to nema zmysel !
                  Kto chce A1200 MB, tak si kupi a nepotrebuje nejake Jensove "polotovary".


                  A pre Trafa a Predsedu:
                  Myslim,ze by vam nerobilo problem si dokupit uz existujuce A1200 MB (aj nepouzite)...
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #24
                    O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

                    Samotna myslenka noveho AGA stroje (byt se starymi chipy) je vyborna - nase A1200 tu nebudou na veky. Modularni koncepce se mi take zamlouva - nekdo chce sit a rychle CPU, jinemu staci 020+Fast RAM na WHDLoad. Kazdopadne by ale zakladni verze mela mit alespon poradny vystup na monitor/TV bez nutnosti dokoupeni dodatecneho modulu. Co se tyce ceny - neni to levne, ale Amiga "trh" uz je takto nastaven (se vsemi moduly a 030 CPU kartou bude tento stroj ve srovnatelne cenove kategorii jako SAM460).

                    Komentovat


                      #25
                      O: Nove Amiga dosky (Amiga Reloaded).

                      Ako som uz pisal, je to podpora predaja produktov IC. Staci sa pozriet ako su upravene posledne verzie ACA a rozsirenie A604n, hodiny si uzivatel musi dokupit za dalsiu dvacku. Takze ani nie skladacka ako u PC, ale umyselne rozdrobenie-roztriestenie na mensie casti HW, cize ohlasena doska je platforma na ktoru sa nabaluju dalsi a dalsie investicne vydaje.

                      Osobne by som uvital nieco ako je Amiga Access ale do ITX skrine, za tu dosku by som dal aj 300,- Eur pokial by to bol full comp s moznostou dovybavenia IC produktov. Ak by som mal moznost vyberu racej tych 200,- Eur investujem na kupu MiST, tam je do buducna zaruceny progress a bez dalsieho vytahovania penazi od uzivatela.
                      Naposledy upravil Boboo; 04.07.2015, 19:31:44.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X