Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Joystick

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Joystick

    zdravim schanim ke sve a 1200 nejaky joystick a našel jsem tohle tak bych se chtěl zeptat jestli my bude tenhle fungovat


    #2
    O: Joystick

    No, nehledě na to že nevím, jestli je SORD MSX plně kompatibilní na portu s Amigou / Atari, je tohle už na pohled jeden z ergonomicky nejhorších joysticků co jsem viděl. Já bych tohle rozhodně nekoupil.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      O: Joystick

      díky za rychlou odpověď budu teda schanět dal

      Komentovat


        #4
        O: Joystick

        tento Ti dobre posluzi, aj ked je to gamepad..
        aukro.cz/gamepad-pro-amigu-i5601455951.html
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #5
          O: Joystick

          Autorem citovaného textu je proot Přejít na původní příspěvek
          zdravim schanim ke sve a 1200 nejaky joystick a našel jsem tohle tak bych se chtěl zeptat jestli my bude tenhle fungovat

          http://www.ebay.co.uk/itm/MSX-ML-50J...item4d24afb27f
          Tanhle joystick mám a bylo potřeba u něj udělat drobnou úpravu, ale funguje krásně na Amiga, C64 apod.
          Při ovládání trochu připomíná analogový joystick kvůli malinko delšímu běhu než je u těch klasických, ale ovládání je celkem přesné a působí oproti některým joystickům celkem robustním dojmem. Můžu klidně přivézt na nějakou akci k osobnímu posouzení, pro mne to je slušný joystick, který dorazil ještě v igelitu a originál zabalený, neomačkaný celkem dobrý kup. Mám jej cca půl roku a hraje se na něm dobře. Jen jak říkám jeho o něco delší vůle chce u některých her trochu zvyku. , jinak přísavky skvěle drží a páka a tlačítko z boku fungují přesně.
          A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
          A600 HD,
          2MB Chip, Fúria EC020 inside

          Komentovat


            #6
            O: Joystick

            Ahoj, dá se vyměnit joy konektor v amize na zákl. desce klasickým přeletováním? Má s tím někdo zkušenosti? Stačí koupit COM 9 konektor na letování na desku? Bude to pinově ok?

            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: com.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 21,8 KB
ID: 108553
            Naposledy upravil DRAGON2001; 24.08.2015, 21:34:17.

            Komentovat


              #7
              O: Joystick

              Měnil jsem to na dvoulitru, joy i mouse (byly rezatý jak sviňa) a bez problémů...

              Kupoval sem je na GME.

              Komentovat


                #8
                O: Joystick

                Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                Měnil jsem to na dvoulitru, joy i mouse (byly rezatý jak sviňa) a bez problémů...

                Kupoval sem je na GME.
                Netušíš pod jakým názvem hledat?

                Komentovat


                  #9
                  O: Joystick

                  Komentovat


                    #10
                    O: Joystick

                    Neustále koukám na ebay a hledám nějaký vhodný joystick a nevím, co vybrat. Včera mě napadlo zajít na burzu a tam jsem za 60,- koupil Cheetah 125+ a k tomu jsem zdarma dostal ještě jeden další. Ten chce opravu, ale Cheetah funguje. Stejně to nějak není ono, chtěl bych něco přesnějšího a s kratším chodem páky. Nemusí jít zas moc ztuha.
                    Nechci joypad a radši něco s mikrospínači. Co ten Quick Joy Jet Fighter SV126? Nebo zipctick/competetion pro? A nebo QuickJoy Megastar SV-135?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Joystick

                      SV-126 vypadá na pohled atraktivně, ale moje zkušenosti s ním jsou následující:
                      a) hodně cvaká, ale to je prostě vlastnost všech mikrospínačových joysticků
                      b) horní dva levé posuvné přepínače jsou hrozně blízko toho rantllu, je potřeba ho trochu opilovat pilníkem, jinak to není moc ergonomické. Krom toho jsou čistě pravoruké.
                      c) kabel vede nešikovně zespoda dopředu a láme se tam o nesmyslnou hranu. Opět je potřeba trochu úprava, jinak se šňůra brzo přeláme
                      d) přední fire je v těle páky chycený dvěma celkem slabými plastovými oky, která tvoří pant. A je to křehké, brzo se to zlomí.

                      Za mě opravdu dobrý, univerzální joystick s velkou trvanlivostí a dobrou ergonomií je Quickjoy SV-124.
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #12
                        O: Joystick

                        Já dávám přednost SV-125 - člověk si sice musí zvyknout na to, že jde trochu ztuha, výhodou pak ale je, že je oproti mnohem měkčí 124ce dost přesnej a hlavně takřka nezničitelnej..
                        Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                        Komentovat


                          #13
                          O: Joystick

                          Hodně tuhej je i ten průhlednej s oranž.koulí a tlačítkama SV-135

                          A nebo zkusit něco vyrobit. Zapojení je jednoduché, pokud to člověk nebude komplikovat auto-fire. Někde jsem viděl prodávat joysticky do bedny a tlačítka taky.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Joystick

                            Mně se nejlépe hraje s SV-124. Zvykl jsem si na něj a třeba Sensible soccer je s ním pohoda.
                            A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                            Komentovat


                              #15
                              O: Joystick

                              Já nevím, jestli nezkusit tohle. Za těch 200,- co by to stálo i s čudlákama, by byl jen další utahanejší joystick těsně před opravou.
                              Šnůru s 9-pinem mám, zapojení někde najdu, jedině obal by to mohl zkomplikovat...
                              Kdybych nekoupil Amize její vlastní stůl v Ikea, zakomponoval bych to asi rovnou do stolu, ale tohle je prakticky papír.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X