Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Matze ide.device s PFS3

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Matze ide.device s PFS3

    Ahoj,
    Mam ve sve A500+ jednoduchy akcelerator s 68000 na 28MHz, 2MB Fast RAM a IDE radicem. Radic pouziva ide.device od Matzeho (https://gitlab.com/MHeinrichs/AIDE) a nema vlastni ROM, takze se ovladac musi bud tahat z diskety nebo byt v custom KS ROM. Mam v Amize flash-based KS ROM, takze jsem si vyrobil custom ROM - je to standardni 3.1, jen scsi.device je vymenena za ide.device a bootide.device. S timhle setupem Amiga uspesne autobootuje z CF karty pripojene na radic WB 3.2.1, ale rozezna jen partitiony s FFS. Kdyz pridam PFS3 (pfs3aio v 20) v HDToolboxu pres Add... a pak nastavim jako filesystem pro partitiony, tak nejsou rozeznane - ani pro autoboot ani pozdeji ve WB.
    Stejna karta a jeji partitiony jsou uspesne rozeznane a bootuji s jinymi akceleratory/radici, ktere vyuzivaji jiny driver a stejne tak funguje pod WinUAE. Vetsina karty byla puvodne nachystana v jine Amize nebo s jinym akceleratorem, tak uz mi zbyva jen zkusit to predelat primo v tomhle stroji, ale moc nechapu, co by to melo zmenit...

    Jeste mam dalsi 2 souvisejici dotazy:
    1. Da se dat filesystem primo do ROM? A pokud ano, ma to nejaky smysl?
    2. Tenhle akcelerator ma jen 2MB Fast RAM - je obecne mozne zkombinovat vice ruznych Fast RAM reseni? Kdybych kuprikladu mezi 68000 patici a tuhle kartu narval jeste nejakou jednoduchou 8MB Fast RAM karticku, dojde k nejakemu konfliktu? Musi se RAM namapovat na konkretni adresy, aby to slapalo nebo tak neco? Chapu, ze mozna nepujde vyuzit celou RAM kvuli omezeni adresovani...

    Moc diky za tipy

    #2
    1. Pokud potřebuješ, aby Amiga bootovala z jiného oddílu než FFS/OFS, tak se ovladač ukládá do RDP (něco jako boot blok), což děláš pomocí toho ADD v HDToolboxu. Ve tvém případě se to z nějakého důvodu asi z RDB po startu nenačte, možná díky modifikaci té ROMky. Pokud PFS3 nepotřebuješ při startu, tak ten ovladač stačí uložit do adresáře L a pak to můžeš v systému používat, pokud tomu máš správně napsané mountlisty v DEVS:dosdrivers, kde máš správně uvedený filesystem=pfs3aio.

    2. Na A500 s 68000 můžeš mít efektivně jen 8MB FAST RAM, protože jinde už nezbývá adresovatelný prostor (až na drobné výjimky), takže ty 2MB a 8MB ti budou určitě kolidovat. Je to jak píšeš, adresuje se se to na konkrétní místo, což je obvykle zadrátované na té RAM kartě natvrdo.

    Komentovat

    Zpracovávám...
    X