Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Černá obrazovka po bootu

Sbalit
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Zobrazit
Clear All
new posts

  Černá obrazovka po bootu

  Jack-3d mì na loòské prasepárty požádal, abych se mu podíval na jeho draco (tower), které nejelo. Zde jsou výsledky, snad se to bude nìkdy nìkomu hodit.

  Výchozí stav:
  Jack draco rozebral, vyèistil a když jej složil, tak po zapnutí byly sice slyšet disky, ale jinak se nic nedìlo, na obrazovce nebyla znát nejmenší známka zapnutí nebo vypnutí. Podezøení na odpálenou grafiku Altais bylo naštìstí mylné.


  Moje i Jackovo draco jsem postavil vedle sebe a zaèal jsem porovnávat:
  1. Nejdøív jsem vymìnil grafiky. Oba máme Altais 1.0. Jackova grafika u mì naštìstí jela, moje u nìj ne. Grafiky jsem pak dal každou kam patøila.
  2. Pak jsem odpojil scsi šrák vedoucí k diskùm a mechanikám. U mì se po zapnutí objevila klasická bílá obrazovka s nápisem Draco, u Jacka nic.
  3. Odpojil jsem všechny kabely z procesorové desky a nastalo to samé, jako v bodì 2
  4. Vyhodil jsem z obou støižen baterie. U mì se bootu objevila opìt klasická bílá obrazovka a za chvíli informace, že není k dispozici baterie. U Jacka opìt èerná obrazovka.
  5. Obì odstrojená draca (bez scsi kabelu, kabelù k portùm a radìji i kabelù k diodám) jsem zbavil všech pamìtí a koneènì se mé draco zaèalo chovat jako Jackovo - tedy po zapnutí nebylo vidìt nic . Takže problém byl s pamìmi. Když jsem dal jednu z mých 32MB do levého (pohled z pøední èásti draca) slotu, pøišla opìt èerná obrazovka, když do zcela posledního pravého, koneènì pøišla obrazovka bílá.

  Problém byl v tom, že Jack použil 3 pamìové banky se souètovou kapacitou 32MB a v prvním (pravém) slotu musí být asi jen pamì o urèité minimální velikosti. Zkoušel jsem rùzné varianty usazení jeho pamìtma, až se nakonec zadaøilo.

  Obì støižny jsem tedy opìt osadil pamìtma, baterkama (je vhodné je po usazení ještì dobøe "ošolíchat" a otestovat, zda je systém opravdu vidí - nebo dát baterie nové), pøipojil všechny kabely otestoval, sešrouboval a hotovo .


  Dracùm zdar!
  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
  ---------------------------------------------
  Líbí se mi Retropolis

  #2
  To je docela radost, kdyz to clovek da dokupy, co?

  Komentovat


   #3
   Kdo se bojí, nesmí do lesa

   To jo, trochu se divím, že se to vùbec pøi mých schopnostech podaøilo. Pokud by nebyl problém ani s pamìtma, tak bych uvažoval o výmìnì kickstartu a pak už bych fakt asi nevìdìl. Hlavnì, mìl jsem z toho opravdu strach, odkládal jsem to, co to šlo. Ale Kompy se blíží .
   Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
   ---------------------------------------------
   Líbí se mi Retropolis

   Komentovat


    #4
    No jasne pameti ! Ja jsem mel taky problem se spatne umistenym simmem, ale hned jsem si toho vsimnul a tak jsem na to uz zapomel. Misto toho blekotani s baterkou.....
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


     #5
     Treba to bylo nakonec nìèím jiným (vyèištìné kontakty pamìtí) nebo nìjakým zásahem shùry .
     Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
     ---------------------------------------------
     Líbí se mi Retropolis

     Komentovat


      #6
      DaMi, prede vsemi Ti tady dekuju. Uz jsem myslel, ze se s Dracem muzu rozloucit.

      Problem vznikl tim, ze jsem Drakouse cistil a i na pametech jsem lihem pretrel kontakty. Bohuzel, nevratil jsem je na puvodni misto. Tech zmen jsem pri cisteni udelal vice, prehazel disky, prehodil karty, aby byly dale od sebe, apod... Pak to nenajelo a ja se snazil dat tedy vsechno puvodne. I pameti jsem prehazoval, ale zrejme ne spravne.

      DaMi jako jeden z mala vlastniku Draca mohl povymenovat a prezkouset komponenty a zjistit kde je problem. Po vsech negativnich ocekavani dopadlo vsechno nad ocekavani.
      http://jack.untergrund.net [ AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4 ]
      10. ročník RESETkání 7. - 10. 5. 2020 <<< Registrace >>>

      Komentovat


       #7
       DraCo je proste bozi...
       Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

       Komentovat


        #8
        Bílá obrazovka před bootem

        Včera jsem měl bílou obrazovku. Přátelé ta panika ! DraCo nechtělo najet (2 dny předtim normálka).
        Celkem nešetrně jsem přišel na to, že to byl zlámanej scsi kabel k hardisku - měl svý léta. S novým kabelem to jede jedna báseň. Přátelé ta úleva !
        Naposledy upravil ghh; 30.10.2009, 23:21:52. Důvod: pravopis
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat

        Zpracovávám...
        X