Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Sim Life

Sbalit
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

  Sim Life

  Nedavno jsem si vzpomněl na SimLife, jednu z nejgenialnějších her, co jsem kdy poznal

  Na Amize je to klasika, hrál jsem to i na PC, ale už to není zdaleka ono... i když to vypadá graficky skoro stejně, je to prostě jiný.

  Každopádně, i když je to AGA a nejde to spustit jinak než na A1200, doporučuju vytunit pořádně emulátor - co největší RAM, pořádný CPU atd. jinak se nehnete. Je to neuvěřitelně náročný na výpočty, když si dáte velkou mapu + hory a jezera, kreslí se půl hodiny.
  Ale pak je to nádhera - zkoušel jsem dlouho hrát Desert to Forest, podařilo se mi nějaký lesy udělat, hlavně ale kukuřičný pole, taky se mi přemnožily vosy, ale zatím se mi nějaká "vyšší forma" života nepovedla.

  Hrál to třeba někdo? Mohl by mít třeba ještě disketu se svojí laboratoří a novými živočišnými a rostlinými druhy!

  #2
  Tuhle hru jsem asi nikdy nehrál. Po přečtení tvýho příspěvku ji zkusim
  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

  Komentovat


   #3
   Na Minimigu funguje, ale je to šíleně pomalý a diskotéka k tomu. Nechápu, jak to mohli v roce 1993 pro Amigu vydat, když v té době rozhodně nebyl standardní harddisk a turbokartu těžko pohledat. Chce to výkon. Ale pak je to zajímavá hra.
   Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered

   Komentovat


    #4
    Pokazdy, kdyz takdy nekdo napise, ze nejaka hra je dobra, ta si rikam, ze si to musim zahrat. Dokonce i kdyz nekdo napise, ze ta hra dobra neni, divny.

    Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
    Tuhle hru jsem asi nikdy nehrál. Po přečtení tvýho příspěvku ji zkusim

    Komentovat


     #5
     Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
     Pokazdy, kdyz takdy nekdo napise, ze nejaka hra je dobra, ta si rikam, ze si to musim zahrat. Dokonce i kdyz nekdo napise, ze ta hra dobra neni, divny.
     To já si říkám vždycky, když vidím ty šílený screeny tady někde v té soutěži.

     Komentovat


      #6
      Když AIN to napsal tak nadšeně
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


       #7
       Blbý bohužel je, že se mi to nedaří na Hi-Res na emulátoru naladit - pořád tam jakoby problikává menu vlevo. Nezkoušel to náhodou někdo? Vyzkoušel jsem už hodně kombinací, v nastavení CPU to být asi nemůže, možná v nastavení grafiky...

       Komentovat


        #8
        Autorem citovaného textu je AIN Přejít na původní příspěvek
        Blbý bohužel je, že se mi to nedaøí na Hi-Res na emulátoru naladit - poøád tam jakoby problikává menu vlevo. Nezkoušel to náhodou nìkdo? Vyzkoušel jsem už hodnì kombinací, v nastavení CPU to být asi nemùže, možná v nastavení grafiky...
        Tak se mi to podaøilo a už vím, v èem je problém. Kdyby to nìkoho zajímalo a chtìl si to zahrát v AGA Hi-Res (což ostatnì ani jinak nedoporuèuju, páè je to na Low-Res hrozný), musí pøi instalaci navolit parametry takto:

        1.Zvolit H (jako Hi-Res version)
        2.Zvolit F (jako Floppies)
        3.Zvolit N - to je dùležité a vytváøí to ten blikací dojem. Znamená to Not, jako že nemám multisync monitor pøipojený k Amize.

        Pak se to nainstaluje dle instrukcí, které vás provedou - nejprve je nutné vytvoøit si prázdné 4 diskety (naformátovat), které to po vás bude chtít. Hned, co to doinstalujete, je možné ty 4 diskety normálnì používat jako funkèní. Save disk vytvoøte zvl᚝.

        Potøeba je spustit to minimálnì na A1200 + 2 MB RAM + nejlépe další vìci umožòující emulátor: napø. Z3 Fast (co nejvíc), CPU "fastest possible...", možná i lepší procesor než 68020, každopádnì + FPU. Jinak si to poøádnì nezahrajete, každá složitìjší zmìna je stranì nároèná na výpoèty.

        Komentovat


         #9
         Cože ? První Amigahra využívající FPU ? WOW !!!
         Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

         Komentovat


          #10
          To "N" bych tam snad nedával. Koukat na interlace pod emulátorem mi pøijde už jako tìžký masochismus...

          Komentovat


           #11
           Problém je, že SIM LIFE se opravdu nedá hrát jinak než na emulátoru. Když si napøíklad vytvoøíš velkou mapu, tak se i na A1200 utrápíš...

           Komentovat

           Zpracovávám...
           X