Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Treasure Island Dizzy

Sbalit
X
Sbalit
 •  

 • Treasure Island Dizzy

  Treasure Island Dizzy je druhý díl legendární série arkádové adventury, ve které je hlavním hrdinou vajíčko jménem Dizzy. Mimochodem při skákání s vajíčkem se Dizzymu určitě zatočí hlava. Odtud dostal jméno Dizzy, což v angličtině znamená způsobit závrať. Hru vytvořila známá společnost Code Masters v roce 1989. Bohužel první díl na Amigu neexistuje, Dizzy - The Ultimate Cartoon Adventure si můžete zahrát v emulátorech 8-bitů Commodore 64 nebo ZX-Spectra.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_01.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 122,2 KB ID: 148637Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_02.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 114,8 KB ID: 148638

  Ve druhém díle se Dizzy ocitá na ostrově. Aby mohl odplout z ostrova, tak musí získat loď. A vy víte, že to nebude zrovna jednoduché. Bude muset prozkoumat celý ostrov, podívat se na mořské dno, na hřbitov, do jeskyní i do oblak. Při tom narazí na různé předměty, které může sbírat. Když správně použije předmět, může odstranit překážku a dostat se dál. Dizzy může nést maximálně tři předměty. Bohužel si nemůžeme vybrat, který předmět ze tří zrovna použijeme. Vždy se použije horní předmět v zásobníku. Proto si musíme dát pozor na pořadí nesených položek. Kdybychom třeba odložili potápěčskou výzbroj na mořském dně, bylo by to smrtící. Aby to nebylo tak jednoduché, musíme cestou ještě sbírat mince. Bez 30 nasbíraných mincí hru nedokončíte. A také na Vás číhají různí nepřátelé a nástrahy jako vosy, ryby, padající klece nebo hořící pochodně.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_03.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 106,7 KB ID: 148641Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_04.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 155,1 KB ID: 148642

  Grafika hry je taková roztomilá. Obrazovky se plynule neposouvají, skáčeme z jedné obrazovky do druhé. To mi usnadnilo si nakreslit mapu a na ní 22 různých předmětů a 30 penízků. U hry hraje líbivá melodie, kterou vytvořil známý hudebník Allister Brimble. Hra je na jednu disketu a pro hraní stačí i základní A500. Existuje i kompilace Dizzy her "The Big Six" pro Amigu CD32, která druhý díl také obsahuje. Hru doporučuji všem hráčům, kteří mají rádi arkády a adventury. Nebojte se, hra není těžká. Abych Vám to ulehčil, připravil jsem i jednoduchý návod na úspěšné dokončení hry.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_05.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 98,8 KB ID: 148643Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_06.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 149,4 KB ID: 148644

  Návod
  Na pláži vezměte truhlu (empty chest) jděte vlevo a u skály ji položte. Pak se můžete dostat dál až do lesa. Tam vyskákejte nahoru vlevo. Zde seberte závaží (heavy weight) a potápěčskou výstroj (rubber snorkel). Po cestě nezapomeňte sbírat mince. Ty najdete skryté za keřem, květinou nebo dveřmi domku. Dvě mince získáte při skoku na fialové vosy. Při skoku na červenou vosu se vám dočasně otočí ovládání Dizzyho. Dávejte pozor, abyste se nechytili do padajících klecí, lze je přeskočit. Z místa, kde seberete potápěčskou výzbroj skočte vlevo do opuštěného dolu. Tu najdete magický kámen (magic stone). Závaží zavěsíme v lese na hák a nalezneme detonátor (remote detonator). Ten si odneseme do dolu a vrátíme se uvolněnou cestou se závažím pro lopatu (gravedigger spade). Vrátíme se na pláž a tam si odložíme lopatu, potápěčskou výstroj a magický kámen. Potom se vrátíme na místo, kde jsme našli lopatu a skokem vpravo se dostaneme do oblak.

  Tady vezmeme skákací tyč (pogo stick). Vrátíme se na pláž a připravíme si potápěčskou výstroj a skákací tyč. Pozor v moři na živočichy. Dotyk znamená smrt. Na vraku lodi pomocí skákací tyče vyskočíme až na ostrůvek v oblacích, kde sebereme ohnivzdorný oděv (fire-proof suit). Z ostrůvku skočte vlevo a dostanete se na stožár vraku, pak vpravo a zase na pláž. Odložíme ohnivzdorný oděv a zpět do moře. Vezmeme páčidlo (saltwater crowbar) z vraku lodi a vrátíme se na pláž. Seřadíme předměty tak, že první bude páčidlo a pak potápěčská výstroj. V moři jdeme doprava až narazíme na balvan, který páčidlem odstraníme. Dostaneme se na druhý ostrov, kde sebereme bibli (bible) a sekeru (axe). Vrátíme se opět na pláž. Připravíme si sekeru, bibli a potápěčskou výstroj a u uděláme díru do dřevěného mostku sekerou. Ve vodě vpravo sebereme zakletý poklad (hookjaws treasure) a vlevo se dostaneme na povrch. Neodkládejte bibli, jinak do vás uhodí blesk.

  S pokladem se vydáme přes moře k obchodníkovi, kde za něj dostaneme loď (dehydrated boat). Loď odneseme na molo, kde můžeme nechat už nepotřebnou bibli. Vrátíme se na pláž pro magický kámen a lopatu. A teď zpět přes moře na druhý ostrov. U totemu použijeme magický kámen a totem nás přenese do oblak. Tam najdeme ploutve (pair of flippers). U hrobu použijeme lopatu a dostaneme se do podzemí, kde vlevo najdeme dynamit (dynamite). S dynamitem se vydáme do dolu odstřelit zával. Nachystáme dynamit a s detonátorem se schováme za kámen a dynamit odstřelíme.

  Pak se dostaneme k vaku s penězi (bag of gold coins). Ty dáme obchodníkovi a dostaneme motor k loďce (outboard motor), který odneseme na molo. Vezmeme klíč (large brass key) a přes hrob se vydáme do podzemí, klíčem otevřeme poklop a najdeme tam brandy (vintage brandy). Tu zaneseme obchodníkovi a dostaneme benzín do loďky (galon of petrol). S benzínem jdeme opět na molo. Pak se vydáme na mořské dno, kde jsme odvalili balvan. S ploutvemi se spustíme na dno průrvy a najdeme tam minci. Z průrvy vyplaveme a necháme se zasáhnout elektrickou rybou. Přeneseme se do útrob ryby, kde nalezneme další minci. Teď se vrátíme na pláž pro ohnivzdorný oděv. S ním zpět přes moře přes hrob do podzemí napravo. Oblek nás ochrání před ohněm. Úplně vpravo objevíme zlaté vejce (solid gold egg). Vezmeme ho a běžíme vlevo jako Indiana Jones, protože se za námi valí obrovská koule. Na další obrazovce zastavíme a projdeme přes padající kamení. Zlaté vejce dáme obchodníkovi a za něj dostaneme klíč k zapalování lodního motoru (ignition key). Než se vydáme na molo, zkontrolujte si, zda jste nasbírali 29 mincí.

  A nyní už konečně odplujeme na loďce z ostrova. Po vystoupení z loďky najdeme třicátou minci.

  Konečně jsme úspěšně dokončili hru. Náš Dizzy utekl z ostrova a je volný.
  Naposledy upravil Solaris104; 01.04.2021, 11:41:15.

  • Predseda
   #1
   Predseda komentoval
   Editace komentáře
   No tak dobře, že jsou ty velikonoce, tak jsem si přečetl něco o vajíčkách
  Přidávání komentářů není v této časti diskusního fóra bez přihlášení možné, nebo zde nejsou povoleny.

Nejnovější články

Sbalit

 • Nuclear War
  vytvořil Predseda
  Napsal Predseda 19. ledna 2008.

  Dneska se podíváme na jednu strategickou hru, nebo teda spíš hříčku. Nebo teda strategickou... ono je to takové neurčité, jestli je to strategie. Hraje se to na kola a staráte se o svůj kontinent, tak to asi strategie bude, ale taková prazvláštní. Bavíme se o Nuclear War.


  Spousta z vás tuhle hru zná, ale možná jsou i takoví, kteří o ní nikdy neslyšeli. Nebyla určitě v hlavním proudu a navíc je pěkně stará. Vznikla...
  03.12.2021, 11:16:34
 • Enemy: Tempest of violence
  vytvořil Predseda
  Je nefér. Je nekompromisní. Je těžká jako prase. Má vysoký nasírací faktor. Ale je taky úžasně vypíglovaná, malý technický zázrak. Její obrovskou smůlou bylo, že přišla pozdě.


  V roce 1997 se objevila Enemy: Tempest of violence od firmy Anachronia v distribuci. Krásná veliká krabice, od švýcarských autorů. V němčině a angličtině. A – v podstatě propadák. Byly tři roky po krachu firmy Commodore a Amiga přestala táhnout. Lidi hru nekupovali. Jakým nákladem...
  01.12.2021, 15:42:29
 • Shadows of Sergoth
  vytvořil Predseda
  Po dlouhých průtazích a odkladech letos vyšel dungeon Shadows of Sergoth. Původní hra z Amstradu, která na něm vyšla v roce 2018, byla pro Amigu portována skupinou Raster Wizards (Barbarian+, Black Dawn Rebirth) a stejně jako jejich předchozí hry, i tato je vytvořena kompletně v AMOSu. Přichází k nám na třech disketách a před rokem jsme si mohli zahrát demo prvního levelu, které mnohé napovědělo. Nyní je tu plná verze a pokusím se jí v krátkosti zhodnotit.

  Co je krokovací dungeon...
  28.11.2021, 14:11:21
 • Programování EPROM na PC
  vytvořil Freddy
  (časem se pokusím napsat návod i pro Amigu)

  Potřebujeme:
  • Eprom programátor s podporou pro 27C400, nebo adaptér
  • WinHex utility (registrovaná verze)
  • Soubor Kickstart ROM
  • Dvě prázdné 27C400 EPROM
  Krok 1: Rozdělení Kickstart souboru
  Ve WinHex: Tools -> FileTools -> Dissect -> Wordwise (16-bit)
  Vybereme soubor s Kickstart ROM.
  Pojmenujeme první část cílového souboru např. A1200_3.1_tmp_HI.rom
  Pojmenujeme druhou část cílového souboru např....
  26.11.2021, 14:53:36
 • Athanor 2 - The Legend of the Birdmen
  vytvořil Predseda
  Pořídil jsem si novou point-n-click adventuru na Amigu, která vyšla pouze v krabičce (důvod níže) a která pochází od jednoho z bývalých členů tvůrčího týmu Cryo. Cryo na Amigu udělalo jen tři hry – kromě zběsilé logické Extase to bylo KGB a především Dune. Kdo Dune někdy hrál, dá mi asi za pravdu, že je to hra velice výrazná a dost odlišná od klasického pojetí point-n-click. Hrajeme jí z vlastního pohledu a hlavní důraz je kladen na interakci s postavami....
  18.11.2021, 16:24:15
 • Používání komprimačních utilit lha, lzx a unzip
  vytvořil DaMi
  I na amize se z důvodu úspory diskového prostoru nebo snadné manipulace s většími adresáři používají komprimační utility. Většina dostupných archivů je vytvořena v lha, některé v lzx a při přenosu dat z pc do amigy často narazíte i na klasický zip.

  Komprimační utilita Lha se v amize používá nejdelší dobu, přičemž za jejím rozšířením stojí nejenom to, že byla jedna z prvních, ale především její open source licence. ...
  15.09.2021, 21:47:10

Populární tagy v článcích

Sbalit

a500 (4) a1200 (5) aga (2) akce (5) amiga (14) artway (3) bytefest (3) dizzy (9) furia (5) game (4) hardware (5) hra (4) informace o provozu (3) internet (4) joystick (4) kickstarty (3) morphos (4) outro (3) pán vlků (2) scandoubler (3) srazy (3) terrible fire (3) usb (3) winuae (6) zahraniční akce (2)
Zpracovávám...
X