Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Treasure Island Dizzy

Sbalit
X
Sbalit
 •  

 • Treasure Island Dizzy

  Treasure Island Dizzy je druhý díl legendární série arkádové adventury, ve které je hlavním hrdinou vajíčko jménem Dizzy. Mimochodem při skákání s vajíčkem se Dizzymu určitě zatočí hlava. Odtud dostal jméno Dizzy, což v angličtině znamená způsobit závrať. Hru vytvořila známá společnost Code Masters v roce 1989. Bohužel první díl na Amigu neexistuje, Dizzy - The Ultimate Cartoon Adventure si můžete zahrát v emulátorech 8-bitů Commodore 64 nebo ZX-Spectra.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_01.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 122,2 KB ID: 148637Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_02.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 114,8 KB ID: 148638

  Ve druhém díle se Dizzy ocitá na ostrově. Aby mohl odplout z ostrova, tak musí získat loď. A vy víte, že to nebude zrovna jednoduché. Bude muset prozkoumat celý ostrov, podívat se na mořské dno, na hřbitov, do jeskyní i do oblak. Při tom narazí na různé předměty, které může sbírat. Když správně použije předmět, může odstranit překážku a dostat se dál. Dizzy může nést maximálně tři předměty. Bohužel si nemůžeme vybrat, který předmět ze tří zrovna použijeme. Vždy se použije horní předmět v zásobníku. Proto si musíme dát pozor na pořadí nesených položek. Kdybychom třeba odložili potápěčskou výzbroj na mořském dně, bylo by to smrtící. Aby to nebylo tak jednoduché, musíme cestou ještě sbírat mince. Bez 30 nasbíraných mincí hru nedokončíte. A také na Vás číhají různí nepřátelé a nástrahy jako vosy, ryby, padající klece nebo hořící pochodně.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_03.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 106,7 KB ID: 148641Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_04.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 155,1 KB ID: 148642

  Grafika hry je taková roztomilá. Obrazovky se plynule neposouvají, skáčeme z jedné obrazovky do druhé. To mi usnadnilo si nakreslit mapu a na ní 22 různých předmětů a 30 penízků. U hry hraje líbivá melodie, kterou vytvořil známý hudebník Allister Brimble. Hra je na jednu disketu a pro hraní stačí i základní A500. Existuje i kompilace Dizzy her "The Big Six" pro Amigu CD32, která druhý díl také obsahuje. Hru doporučuji všem hráčům, kteří mají rádi arkády a adventury. Nebojte se, hra není těžká. Abych Vám to ulehčil, připravil jsem i jednoduchý návod na úspěšné dokončení hry.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_05.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 98,8 KB ID: 148643Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: treasure_island_dizzy_06.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 149,4 KB ID: 148644

  Návod
  Na pláži vezměte truhlu (empty chest) jděte vlevo a u skály ji položte. Pak se můžete dostat dál až do lesa. Tam vyskákejte nahoru vlevo. Zde seberte závaží (heavy weight) a potápěčskou výstroj (rubber snorkel). Po cestě nezapomeňte sbírat mince. Ty najdete skryté za keřem, květinou nebo dveřmi domku. Dvě mince získáte při skoku na fialové vosy. Při skoku na červenou vosu se vám dočasně otočí ovládání Dizzyho. Dávejte pozor, abyste se nechytili do padajících klecí, lze je přeskočit. Z místa, kde seberete potápěčskou výzbroj skočte vlevo do opuštěného dolu. Tu najdete magický kámen (magic stone). Závaží zavěsíme v lese na hák a nalezneme detonátor (remote detonator). Ten si odneseme do dolu a vrátíme se uvolněnou cestou se závažím pro lopatu (gravedigger spade). Vrátíme se na pláž a tam si odložíme lopatu, potápěčskou výstroj a magický kámen. Potom se vrátíme na místo, kde jsme našli lopatu a skokem vpravo se dostaneme do oblak.

  Tady vezmeme skákací tyč (pogo stick). Vrátíme se na pláž a připravíme si potápěčskou výstroj a skákací tyč. Pozor v moři na živočichy. Dotyk znamená smrt. Na vraku lodi pomocí skákací tyče vyskočíme až na ostrůvek v oblacích, kde sebereme ohnivzdorný oděv (fire-proof suit). Z ostrůvku skočte vlevo a dostanete se na stožár vraku, pak vpravo a zase na pláž. Odložíme ohnivzdorný oděv a zpět do moře. Vezmeme páčidlo (saltwater crowbar) z vraku lodi a vrátíme se na pláž. Seřadíme předměty tak, že první bude páčidlo a pak potápěčská výstroj. V moři jdeme doprava až narazíme na balvan, který páčidlem odstraníme. Dostaneme se na druhý ostrov, kde sebereme bibli (bible) a sekeru (axe). Vrátíme se opět na pláž. Připravíme si sekeru, bibli a potápěčskou výstroj a u uděláme díru do dřevěného mostku sekerou. Ve vodě vpravo sebereme zakletý poklad (hookjaws treasure) a vlevo se dostaneme na povrch. Neodkládejte bibli, jinak do vás uhodí blesk.

  S pokladem se vydáme přes moře k obchodníkovi, kde za něj dostaneme loď (dehydrated boat). Loď odneseme na molo, kde můžeme nechat už nepotřebnou bibli. Vrátíme se na pláž pro magický kámen a lopatu. A teď zpět přes moře na druhý ostrov. U totemu použijeme magický kámen a totem nás přenese do oblak. Tam najdeme ploutve (pair of flippers). U hrobu použijeme lopatu a dostaneme se do podzemí, kde vlevo najdeme dynamit (dynamite). S dynamitem se vydáme do dolu odstřelit zával. Nachystáme dynamit a s detonátorem se schováme za kámen a dynamit odstřelíme.

  Pak se dostaneme k vaku s penězi (bag of gold coins). Ty dáme obchodníkovi a dostaneme motor k loďce (outboard motor), který odneseme na molo. Vezmeme klíč (large brass key) a přes hrob se vydáme do podzemí, klíčem otevřeme poklop a najdeme tam brandy (vintage brandy). Tu zaneseme obchodníkovi a dostaneme benzín do loďky (galon of petrol). S benzínem jdeme opět na molo. Pak se vydáme na mořské dno, kde jsme odvalili balvan. S ploutvemi se spustíme na dno průrvy a najdeme tam minci. Z průrvy vyplaveme a necháme se zasáhnout elektrickou rybou. Přeneseme se do útrob ryby, kde nalezneme další minci. Teď se vrátíme na pláž pro ohnivzdorný oděv. S ním zpět přes moře přes hrob do podzemí napravo. Oblek nás ochrání před ohněm. Úplně vpravo objevíme zlaté vejce (solid gold egg). Vezmeme ho a běžíme vlevo jako Indiana Jones, protože se za námi valí obrovská koule. Na další obrazovce zastavíme a projdeme přes padající kamení. Zlaté vejce dáme obchodníkovi a za něj dostaneme klíč k zapalování lodního motoru (ignition key). Než se vydáme na molo, zkontrolujte si, zda jste nasbírali 29 mincí.

  A nyní už konečně odplujeme na loďce z ostrova. Po vystoupení z loďky najdeme třicátou minci.

  Konečně jsme úspěšně dokončili hru. Náš Dizzy utekl z ostrova a je volný.
  Naposledy upravil Solaris104; 01.04.2021, 11:41:15.

  • Predseda
   #1
   Predseda komentoval
   Editace komentáře
   No tak dobře, že jsou ty velikonoce, tak jsem si přečetl něco o vajíčkách
  Přidávání komentářů není v této časti diskusního fóra bez přihlášení možné, nebo zde nejsou povoleny.

Nejnovější články

Sbalit

 • Výroba klávesnice pro amigu A2000,A3000
  vytvořil drake
  Pokud vlastníte velkou amigu a řešíte klávesnici, tak vám zde přináším stručný návod jak si ji vyrobit.
  Ideální je, když máte od klávesnice alespoň case, pokud ne, budete si ho muset vyrobit z nějaké PC klávesnice, nebo z casu od A500.
  Dále budete potřebovat kabel s 5DIN konektorem pro A2000,A3000. Jako základ použijeme klávesnci z A500, kterou lehce upravíme.  Nejprve odstraníme tranzistor, diody a původní kabel.

  Po...
  03.04.2021, 12:04:12
 • Treasure Island Dizzy
  vytvořil Solaris104
  Treasure Island Dizzy je druhý díl legendární série arkádové adventury, ve které je hlavním hrdinou vajíčko jménem Dizzy. Mimochodem při skákání s vajíčkem se Dizzymu určitě zatočí hlava. Odtud dostal jméno Dizzy, což v angličtině znamená způsobit závrať. Hru vytvořila známá společnost Code Masters v roce 1989. Bohužel první díl na Amigu neexistuje, Dizzy - The Ultimate Cartoon Adventure si můžete zahrát v emulátorech 8-bitů Commodore 64 nebo ZX-Spectra.


  Ve druhém díle se...
  01.04.2021, 11:38:21
 • Amiga hardware projekty v tomto roce
  vytvořil drake
  Amiga hardware projekty v tomto roce


  Ahoj lidi,
  protože jsem dostal docela dost dotazů ohledně hardware a je vidět, že vás to celkem zajímá, tak v těch článcích budu pokračovat dál a více podrobně. Vzhledem k tomu, že jsem si pořídil na záchranu jednu totálně zbědovanou amigu 2000 a jednomu dlouholetému kamarádovi slibuju desku na a4000, tak jak budu mít čas a hlavně součástky, budu tyto dva projekty popisovat formou podrobného návodu.
  ...
  21.03.2021, 13:40:31
 • Reamiga A3660
  vytvořil drake
  Reamiga – A3660
  Další z počinů Johna „Chucky“ Hertella je 68060/68040 turbokarta pro amigy 3000 a 4000, která je vylepšením původní karty A3640 od Commodore. Celé to začalo tím, že Chucky vytvořil návod v excelu na opravy původních karet A3640, které trpí na sežrání prokovů od vyteklých kondenzátorů. Překreslil celou původní pcb A3640 a po čase ji též upravil přidáním redukce z 68040 na 68060. A to už vznikla karta A3660. Výhoda je, že se dá použít...
  20.03.2021, 13:50:30
 • Clik Clak
  vytvořil Solaris104
  Logické hry si oblíbilo mnoho hráčů. Podskupinu logických her tvoří logické rychlíky, kde je hráč časově omezen a musí velmi rychle reagovat. Můžeme si vzpomenout např. na legendární Tetris, Logical nebo Atomix. V této recenzi se podíváme na hru Clik Clak.
  Tato hra se objevila na trhu v roce 1992 a připravili ji pro nás italští vývojáři. Na herní ploše máme červená ozubená kolečka, z nichž se jen některé točí. Musíme je pospojovat tak, aby...
  11.03.2021, 13:37:11
 • Složitý příběh hry Furtum Sacrum
  vytvořil Predseda
  V roce 2016 se objevilo na internetu demo nové point and click adventury, nazvané Furtum Sacrum, což v překladu znamená Svatokrádež. Stál za ní španělský tým Amiga Wave. A tím by to vlastně mohlo skončit, protože tím je řečeno vše.

  Španělská Amiga produkce je totiž velice svérázná a pokud jí něco vystihuje, tak je to to, že žádný španělský amigista nesnese dlouhodobě jiného španělského amigistu a dá se říct, že ani žádného jiného amigistu obecně. Kdo se...
  22.02.2021, 14:22:21

Populární tagy v článcích

Sbalit

a500 (4) a1200 (5) akce (4) amiga (13) dizzy (8) doom (2) game (3) hardware (4) hra (3) informace o provozu (3) internet (3) joystick (4) kickstarty (3) knihovna (2) morphos (4) mys (2) outro (3) pfs3 (2) ram (2) reamiga 3000 (2) scandoubler (3) tapatalk (2) usb (3) whdload (2) winuae (6)
Zpracovávám...
X