Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozteklé nohy pod čtyřlitrem

Sbalit
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

  Rozteklé nohy pod čtyřlitrem

  Potřeboval jsem přesunout Amigu 4000 a zjistil jsem, že mi špiní stůl, na kterém byla položena. Důvodem byly rozteklé pryžové nohy, prostě jim skončila životnost a totálně se roztekly. Asi se to dá řešit na milion způsobů (nákup nových v ikea, obi atd., vytištěním na 3D tiskárně). Pro mě bylo nejsnazší původní pryže strhnout, plochu očistit ředidlem, šáhnout do šuplíku pro zbytky z instalace nábytku, obkreslit korunu a vypižlat nůžkami nové nohy. Esteticky to sice nevypadá jako z obchodu, ale funguje to skvěle, dokonce mám dojem, že amiga rychleji nabíhá 🙂. Co vaše nohy?
  Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
  -----------------------------------------------
  Líbí se mi Retropolis

  #2
  Jo, řešil jsem to milionem způsobů jak říkáš. Na dvanáctikuli se dají dokonce koupit nové na Vesalii. Na gumě je zrádné to, že se roky drží, drží, nic na sobě nedá znát a najednou prostě povolí a kromě toho že se maže, tak také například leptá plasty.
  Do ženský, do motoru a do budov v Syndicate nevidíš.

  Komentovat


  • #3
   Na jedný A1200 mám ze spoda korky z vína,ty držej už pěkně dlouho.
   Amiga je nejlepší...

   Komentovat


    #4
    Je fakt, že jsem ty původní nožičky z A4000 nahradil jinými. K A1200 jdou koupit identické, ale k A4000 jsem je neviděl.
    I love Amiga

    Komentovat


    • #5
     Identické gumové nožky jako u A4000D používalo IBM u svých serveru, někde jsem měl uložené FRU. Ad korek - poctivá série A3000D měla korkové, stejně jako A2000 (40mm, 3mm - náhrada třeba Metafranc). Korek klouže tak akorát, pro těžší stroje A3000T, A4000T používám teflonový kluzáky (třeba Walteco, 40 mm).
     Amiga 3000 FULL load

     Komentovat


      #6
      V GME mají tyto samolepící 20x6mm, mohly by sednout
      https://www.gme.cz/pristrojova-nozicka-fix-rf-008
      Naposledy upravil Solaris104; 25.04.2022, 10:22:00.
      I love Amiga

      Komentovat


      • #7
       na A1200 boli biele gumene nozky, roztiekli sa, naozaj leptali plast.... tak som ich zoskrabal, ocistil nejakym neacetonovym C6xxx co nelepta plast... a nalepil som nove transparentne, kupene niekde v OBI. Rozmer sadol perfektne.
       A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

       Komentovat

       Zpracovávám...
       X