Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Možnost vyhrát 20 minutový živý videohovor s David John Pleasance

Sbalit
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

  Možnost vyhrát 20 minutový živý videohovor s David John Pleasance

  Hello C=/Amiga fans wherever you live. I have some very exciting news to tell you.
  I will shortly be launching a “Kickstarter” to raise funds for the biggest C=/Amiga community project EVER – THIS IS VERY EXCITING AND SOMETHING YOU REALLY NEED TO KNOW..
  To enable me to send you all the details I really need you to send me your email address.
  I promise I will not sell or distribute this information and will only use it to communicate with you about Commodore and Amiga projects.
  I am also pleased to announce that those of you who do send me your email address – your names will go into a draw and 5 lucky people will win a 20 minute live video call with me which will be recorded and posted on to YOUTUBE . The recording will be done by Dan Wood – from The Retro Hour Podcast who is an excellent presenter. I will answer any and all your questions on the call.
  Please send me your email address to: davidpcompetition@gmail.com
  Thank you
  David John Pleasance

  #2
  David John Pleasance - to je už kniha, jezdí na Amiga akce po celém světě. Ale pořád mi to příjde, že z Amigy chce jen vytřískat další peníze.
  Amiga 1200, Blizzard 1230 / 50MHz, 32MB Fast RAM, CF 8GB, OS 3.2

  Komentovat


   #3
   Tak on toho má jako člověk ze zákulisí Commodore toho taky co říct, zase bych to neviděl tak, že nemá na chleba. A ty jsi nějakou tu jeho knihu četl a víš vůbec o čem to je? Ten s ním rozhovor může být docela fajn.

   Komentovat

   Zpracovávám...
   X