Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

MorphOS na eMacu

Sbalit
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Zobrazit
Clear All
new posts

  MorphOS na eMacu

  Chci se zeptat někoho zkušeného s MorphOs na Macu G4. Jestli tady někaký je. Jak je na tom JIT emulátor X68? Funguje na tom Amiga soft? Programy, hry? Nebo je nějaké omezení?

  #2
  Ja sice zkusenosti s MorphOS nemam, ale ciste teoreticky by mela fungovat vetsina software pro AmigaOS 3.x (napr. PPaint, Wordworth, TvPaint, Cinema 4D atd.), cast WarpOS software (hry jako Heretic II). Ze starych her ale jen takove, ktere vyuzivaly sluzeb systemu - a tech mnoho neni (napr. Nemac IV). Pro drtivou vetsinu starych her je nutne pouzit emulator UAE (existuje dokonce i urcita moznost integrace do MorphOS, ale neni tak luxusni jako RunInUAE pro AmigaOS 4). Procesor G4 na 1.25 GHz by teoreticky mel stacit na emulaci nekterych AGA her, dobre funguje i DosBox.

  Komentovat


   #3
   Mùžu potvrdit. Funguje velká èást systémovì napsaného softu, tedy pokud nepøistupuje pøímo k zákaznickým èipùm. Ale jinak nejsou problémy. Pro MOS je k dispozici dokonce i OS4 wrapper, umožòující spouštìní aplikací pro OS4.

   Komentovat


    #4
    Velice Vám pánové dìkuji. Získal jsem eMaca a chci právì zkusit MorphOS. Ale zároveò i zkusit Amiga soft. Ještì teda nastøádat eura.

    Komentovat


     #5
     MorphOS mùžeš v yzkoušet už te’d, akorát se ti bude bez registrace po 1/2 hodinì zpomalovat. Ale na vyzkoušení a udìlání pøedstavy ti to postaèí. Akorát ted nevím, jestli je už eMac mezi podporovaným hw nebo bude až u verze 2.6. Ztratil jsem v tom už trochu pøehled.

     Komentovat


      #6
      Je podporovany od verze 2.5. Zajemcum o MorphOS lze doporucit rovnez stranku powerpc.lukysoft.cz - je tam publikovana rada clanku o tomto skvelem OS a jeho aplikacich.

      Komentovat


       #7
       A pøedevším MorphOS Software, což je kompletní pøehled softwaru pro MOS.

       Komentovat


        #8
        Jojo. Teï už jen až dorazí eMac a hned to zkusím. Morphose jsem už stáhnul a jsem pøipraven. Tak jsem opravdu zvìdav jestli bude stát za tìch 112 éèek. Tìch 30 minut na seznámení by mohlo staèit. Snad.

        Komentovat


         #9
         30 minut opakovane, po resetu jede neregistrovany MOS zase 30 minut normalne.
         www.oldcomp.cz
         party.oldcomp.cz

         Komentovat


          #10
          Aha. Takže mùžu tedy zkoušet do alelùja? Tak to je dobré øešení. Teï aby to opravdu na eMacu makalo jak má. Ale to snad bude. Je pravda, že spouštìt Amiga soft mùžu na WinUAE ale prostì ten MorphOs je jiný kafe. Jsem opravdu zvìdav. Ale bohužel až v pondìlí.

          Komentovat


           #11
           Tohle vyhlížení poštáka znám celkem dobøe

           Komentovat


            #12
            To máš recht. V pátek jsem èekal jak malý dìcko na zprávu od manželky, že mám balík a nic. Takže až pondìlí. Jsem poøádnì natìšenej. Nojo holt nová hraèka.

            Komentovat


             #13
             Tak eMAC dneska dorazil. A já jsem se dorazil taky. Klávesnice a myši mám totiž jen od PC a za boha nemùžu nabotovat z CD. Nedostanu se totiž vùbec do openfirmware. Když použiju ALT tak mám sice na výbìr bootovaní z disku nebo CD s MorphOSem jenže defaultnì je nastaveno z disku a na CD nemùžu nijak kliknout. Takže mnì nezbyde než sehnat Apple klávesnici a myš. Nebo máte nìkdo nìjaký nápad jak na to? Už se s tím páøu 6 hodin.

             Komentovat


              #14
              Na Mac Mini èi PowerMacu nemám problém s PC klávesnicí, tak pøedpokládám, že by to mohlo jít i na eMac. Do OpenFirmware jsem se dostal. Nemusíš shánìt Apple klávesnici ani myš. Používám klasický PC USB periférie.

              Pár rad:

              * Windows klávesa by mìla plnit stejnou funkci jako dodateèná command klávesa na Macu, tzn. že do OpenFirmware na Macu se dostanìs kombinací ètyø kláves Windows + Alt + O + F

              * když budeš držet klávesu C, vynutí se bootování MorphOS z CD-ROM

              * v ALT menu se mùžeš mezi systémy pøepínat TABulátorem nebo šipkama doleva a doprava
              Mac Mini G4 1.5 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9200 64MB VRAM, CD-RW, MorphOS 2.6
              PowerMac MDD 2003 G4 1.25 GHz, 1 GB RAM, ATI Radeon 9000 Pro 64MB VRAM, MorphOS 2.6

              Komentovat


               #15
               Nojo no.To jsem celý já. Všechny možný kombinace jsem zkoušel ale Windows klávesu ne. Máš pravdu Windows+Alt+O+F funguje bez problémù. ALe C nic. A v Alt menu prostì tabulátor nereaguje a šipky taktéž. Jestli špatná klávesnice? Každopádnì díky.

               Komentovat

               Zpracovávám...
               X