Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Lisiak4

Sbalit
X
 
 • Filtr
 • Čas
 • Zobrazit
Clear All
new posts

  Lisiak4

  Narodil jsem se v Bratislavě. Mým prvním počítačem bylo PMD 85-3, ke kterému jsem měl kromě klasického kazetového magnetofonu i kazetopáskový záznamník dát KZD-1, kde se kazeta formátovala a bylo umožněno nahrávat hry (pouze v Basicu) s větší rychlostí. Bylo nutné znát číslo, pod kterým je program nahrán a ten se pak automaticky vyhledal. Nikdy nezapomenu, jak se při hraní her PMD zahřálo, následovně seklo a já ho pak začal studeným vzduchem z fénu chladit a po chvíli jsem mohl pokračovat dál, přesně kde jsem skončil. Po PMD 85 jsem si pořídil Atari 800XE, na kterém jsem provozoval taky kazety. Rychlost nahrávaní mi zpříjemňovalo turbo 2000, které bylo na tu dobu již standardem. Po nějaké době jsem si nechal rozšířit paměť ze základních 64 KB na asi 256 KB (128 KB to dle mě nebylo, těžko říct po těch letech). Vzpomínám si, jak jsem ke konci hrával hry od polské firmy Avalon (psal se tak nějak rok 1992). V téhle době jsem šel s tátou do Itálie, kde koupil Nintendo Entertainment System (8-bit) i se dvěma hrami a to Gremlins2 a Stealt ATF. Na gremlins2 doteď rád vzpomínám a doporučuji. Kvalitně provedená plošinová hra. Dobrá grafika, hudba i hratelnost. Specialitou bylo, že ona verze NES byla od firmy Mattel a hry pro tuhle verzi nebyli u nás dostupné. Pak jsem si pořídil Amigu 500 a já viděl poprvé video na počítači v dnes již legendárním demu 9 fingers od Spaceballs. Nasledovala 386 SX-40 MHz a v roce 1996 jsem si na brigádě přes léto za 2 měsíce vydělal na své Pentium 1 - 75 MHz a později jsem tam dal kamarádův 120 MHz procesor. Jak jsem se v roce 1999 vrátil z vojny mě mé hráčské nadšení začalo pomalu opouštět. Ve 25 letech jsem se přestěhoval do Brna, odkud pochází jistá část mé rodiny a kam jsem jezdíval přes školu vždy na prázdniny. V roce 2007 jsem si koupil notebook. V roce 2008 jsem ze zvědavosti a z nostalgie začal vyhledávat odkazy ohledem Amigy a začal navštěvovat Proberův portál a asi po roce, když už jsem nevěděl co a kam i fórum . Mimo jiné sleduji i dění kolem samotného PMD 85 a v poslední době z velké vzdálenosti i dění kolem Atari.
  Amiga - PMD 85

  #2
  O: Lisiak4

  Jak jsem již psal v sekci CHLÍVEK (zrušen příspěvek, ve kterém jsem chtěl pokračovat v této bezvýznamné informaci tak to dávám již sem, co jsem chtěl využít až později ), potřeboval jsem si trochu shrnout celkovou situaci kódování (ty, více používané) a udělat přehledné tabulky spolu s náhradou jednotlivých znaků pomocí kódování ISO8859_2 a s celkovým popisem toho nejdůležitějšího. Tím, jak jsou v tabulce všechny možné znaky si se správným zobrazením všeho ani příkaz CODE neporadil. Takže dávám přílohu a je třeba otevřít pod Win. kdo se chce podívat. U mně v poznámkovým bloku je vše v pořádku. Ve finále ještě odstraním všechny znaky z tabulek, které jsou převedené správně (jen z místa samotného převodu kódováním iso8859_2 - spodní pozice), aby se tabulky zpřehlednili. V konečné fázi chci uložit tabulky jako obrázek. Počítám s chybami (vycházel jsem ze všeho co jsem doposud našel). Je zdokumentované kódování ASCII, CP1250, CP852, ISO8859_2, KAMENICKÝCH, AMIGA-E2, KOI8_CS. Hlavně ve správnost tabulky KOI8_CS nemám moc velikou důvěru viz 1 stejný znaky na třech různých místech se mi nezdá příliš v pořádku. Z tabulek, které mi zobrazoval OS3 jsem nevycházel. České znaky dle všeho jsou ale v pořádku. Více jsem věřil tomu co jsem našel různě na webu. kde se tabulky různých kódování na vícero stránkách až na malé detaily schodovali.
  Amiga - PMD 85

  Komentovat


   #3
   O: Lisiak4

   Akorát jsem přijel domů po tom co jsem zveřenil dne 12.5 před 10 h. svůj příspěvek a musím konstatovat, že potřebuji pauzu od tohodle portálu. Teď nevím co bude dál. Musím vypnout a uvidím. V současné dobe zde nemám chuť nic číst. Jsem na emailu Lisiak4@seznam.cz Třeba si zde již počtu dnes něco, každopádně musím udělat mé odtžení od tohodle všeho tady a uvidím, co bude dál, když se vyspím.
   Amiga - PMD 85

   Komentovat


    #4
    O: Lisiak4

    I když těch mých vláken zde přibývalo po skromnu. Už budu jenom komunikovat k vytvořeným vláknům. Čas ukáže co bude dál. To co teď dělám je vyjádření mého nesouhlasu s tím, co se tady děje. Viz to, že vlákno s názvem nové diskuzní fórum OldComp.cz pro všechny retro maniaky je již uzamčeno.

    Uzavírám
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


     #5
     O: Lisiak4

     Nemusíš hlásit co budeš nebo nebudeš dělat. Prostě to dělej. Nevím co tím přesně sleduješ.

     Komentovat


      #6
      O: Lisiak4

      Akorát jsem si z pošty přinesl amigu 1200 od Springyho (od Petra Tyschtschenka). Vzhledově je vše OK. Má to řekl bych anglickou koncovku., Když jsem ji rozebral, je tam nejaká pojistka, to může být taky na něco dobré, tak si jdu akorát zkusit sehnat redukci. Před tím, než to zapnu, voltáž by měla být v pořádku a tedy stačí mi jen tá redukce? Ještě jsem si všiml, že anténní výstup je moc blízko u plastu, který je kolem samotného výstupu a tudiž to bude asi ten důvod, proč mi tam anténní koncovka jde více ztuha. Já ale použiji i tak cinchové propojení. Je to jinak otázkou uchycení? Jde ty konektory posunout více na střed, vůči otvorům v zadním plastu samotné Amigy? Pokud bych to musel ohýbat, tak se na to vykašlu (do odvolání ).

      Přikládám foto. Mám v byte takový bordel, že jsem ji musel položit na sušák od prádla
      Přiložené soubory
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


       #7
       O: Lisiak4

       kdyz jsem si nekdy v 93tim kupoval A500Plus, mela taky angl. koncovku - stacilo ji odsroubovat a nasroubovat na draty ceskou. Takze predpokladam, ze redukce bude stacit...
       PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru :(

       Komentovat


        #8
        O: Lisiak4

        OK, už to fachá

        Mám to na TV, na které jsem měl v roce 1992 Amigu 500. Sestava je opět kompletní
        Naposledy upravil Lisiak4; 04.10.2013, 19:18:50.
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


         #9
         O: Lisiak4

         A za vše může samozřejmě Springy, protože se moc vytahoval . Springy může úplně za vše. Od počátku jsem začal programovat jen proto že je . Dokonce i za ten název, co jsem si dal může on . Zní to k neuvěření, ale na mou duši, na psí uši, že je tomu tak!

         Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Lisiak4.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 47,0 KB
ID: 107431
         Amiga - PMD 85

         Komentovat


          #10
          O: Lisiak4

          Komentovat


           #11
           O: Lisiak4

           I když jsem z pøehledu Amiga dem lama, že prý Starstruck, já se ale pøikláním k Little Nell (a ten letící pták - to je absolutní dokonalost). Takže si ho sem dávám. A pokud narazím na nìco lepšího dám vìdìt .

           Amiga - PMD 85

           Komentovat


            #12
            O: Lisiak4

            all time memories demo XD
            Panda Libor

            Komentovat


             #13
             O: Lisiak4

             Dema na tvýtrubce... ještì že tu amigu už nemusíme ani zapínat

             Komentovat


              #14
              O: Lisiak4

              Buï rád, že je to aspoò na Youtube. Na svojí Amize bys to dema v životì nevidìl.

              Komentovat


               #15
               O: Lisiak4

               Autorem citovaného textu je Scavenger Přejít na původní příspěvek
               Dema na tvýtrubce... ještě že tu amigu už nemusíme ani zapínat
               By mně zajímalo jestli je to "tvá trubka", jak říkáš ty, nebo nás hoši provozovatelé nenazývají příliš lichotivě "ty troubo" .

               Komentovat

               Zpracovávám...
               X