Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kde pro chod WinUAE získat kickstarty

Sbalit
X
Sbalit
 •  

 • Kde pro chod WinUAE získat kickstarty

  Pro emulaci amigy ve WinUAE potřebujete obraz romky (kickstart) z původní amigy. Kickstart je základní část operačního systému amigy, která je načtena ihned po zapnutí počítače a následně další části operačního systému (workbenchi) a systémovým programům zpřístupňuje disketovou mechaniku, pevný disk a mnoho dalších podstatných komponent. Bez kickstartu emulátor (a ani reálná amiga) nebude fungovat. Kickstarty součástí WinUAE nejsou, protože se na ně stále vztahují autorská práva a není legální je volně šířit.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: KickStart3.0-Amiga1200.jpg
Počet zobrazení: 2068
Velikost: 250,1 KB
ID: 145128
  Kickstart 39.106 v Amize 1200


  Legálně je můžete koupit jako součást Amiga Forever. Amiga Forever je placený emulátor amigy od Cloanta, jehož součástí je množství zajímavého amiga software včetně legálních licencí kickstartů. V případě nákupu digitální verze (stojí cca 30€) je budete mít k dispozici ihned po zaplacení.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: AmigaForever.png
Počet zobrazení: 243
Velikost: 73,2 KB
ID: 145129
  Emulátor AmigaForever

  Další způsob získání kickstartů je přes utilitu GrabKick. Tou můžete grabnout do souboru kickstart ze skutečné amigy. Tu musíte samozřejmě vlastnit.

  Kickstarty se nicméně povalují i na nejrůznějších webových úložištích (např. ulož.to) a torrentech. Takto získané kickstarty však nelze považovat za legální. Ve skutečnosti vás za to asi nebude nikdo popotahovat, ale z takto získaných kickstartů určitě nebudete mít dobrý pocit. Pokud je opravdu stahujete, nezapomeňte je rozbalit. Emulátor kickstarty v kontejnerech zip, rar, lha atd. neumí zpracovat.

  Pro smysluplné používání emulátoru nebudete potřebovat všechny kickstarty, ale pravděpodobně jen verze 1.3 a 3.1 (A500 a A1200). Jestli jich budete mít více, ničemu to ovšem nevadí a můžete emulovat množství amig od Amigy 1000, přes CD32 až po Amigu 4000.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: WinUAE_02.png
Počet zobrazení: 251
Velikost: 128,2 KB
ID: 145130
  Kickstarty pro emulátor amigy

  Namapování kickstartů
  Získané kickstarty nakopírujte na jakékoli místo v počítači a namapujte do WinUAE. Já kickstarty vložím do umístění C:\Users\Public\Documents\Amiga Files\WinUAE, kde vytvořím adresář Kickstarts a umístím do něj všechny romky.

  Mapování proběhne přes část Paths a položku System ROMs viz obrázek.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: WinUAE_04.png
Počet zobrazení: 247
Velikost: 60,7 KB
ID: 145131
  Je potřeba emulátoru ukázat, kde se kickstarty v počítači nachází.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: winuae-kicstarts.png
Počet zobrazení: 237
Velikost: 14,1 KB
ID: 145132
  Po načtení kickstartů emulátor „ukáže“, které kickstarty opravdu načetl. Může jich být zobrazeno více, i méně.

  To je ohledně kickstartů pro běh emulátoru vše podstatné, nyní můžete pokračovat v dalším nastavování emulátoru.
   Přidávání komentářů není v této časti diskusního fóra bez přihlášení možné, nebo zde nejsou povoleny.

  Nejnovější články

  Sbalit

  • Programování EPROM na PC podruhé
   vytvořil DaMi
   Součástí update AmigaOS 3.2.1 je i nová verze romek (47.102). Protože mám víc amig a nechci neustále někoho uhánět s přeprogramováváním, pořídil jsem vhodné vybavení a pustil se do programování EPROMek sám. Je to vlastně velmi jednoduché, zde jsou mé postřehy, které si můžete případně porovnat s Freddyho postupem.

   ...
   30.05.2022, 08:31:20
  • Mac Mini G4 a co ním dělat když už ho máte
   vytvořil sailor
   Mé články většinou začínají tak, že jsem si něco pořídila. Je tomu tak i tohoto článku a tentokrát to byl Mac Mini G4. Pravda o něco dříve jsem získala od kolegy z Ameriky i AmigaOne XE. Jenže ta je zatím na testbedu a ještě dlouho bude. U ní to bude na delší lokte, hlavně se musím odhodlat jestli budu vracet zpět DMA-fix (vysvětlím až v článku o AmigaOne ). A bude s ní spousta práce a teď je navíc jaro a zahrádka nepočká. Přítelkyně ano, jsme zvyklé.

   1. Co bylo v balíčku
   Od kolegy...
   25.05.2022, 08:39:25
  • Vývoj PowerPC Architektury a Power ISA v Amigách a AmigaNG
   vytvořil sailor
   Kdysi dávno jsem dělala porovnání rychlostí AmigaOS i MorphOS počítačů a pro mnoho lidí bylo zajímavé, že staré Powermacy z roku 2005 jsou rychlejší než některé NG Amigy třeba i o deset let novější. Občas se toto téma zmiňuje pořád dokola na všech amigafórech. I mě zajímalo proč tomu tak je, tak jsem se trochu podívala na to, jak jednotlivá CPU v AmigaNG vypadají a proč se výkonově tak liší. No a když už jsem zjistila jak vypadá taková exotika jako je...
   25.03.2022, 11:12:18
  • Dlouhé povídání o Pegasu prvním
   vytvořil sailor
   Dlouhé povídání o Pegasu prvním

   1. Výstraha
   Povídání bude podle skutečnosti, tedy dlouhé a trnité, s častými zastávkami, odbočkami i návraty. Kdo rád zkracuje může skočit rovnou na závěr.

   2. Malé okénko do historie AmigaNG a AmigaOS NG
   Na začátku dvacátéhoprvního století byly klasické Amigy s AmigaOS 3.x sice stále krásné a milované, ale už hodně zastaralé. Nebyly schopné plně využít nových možností hardwaru jako byly rychlé CPU, rychlé...
   17.02.2022, 10:33:03
  • Nuclear War
   vytvořil Predseda
   Napsal Predseda 19. ledna 2008.

   Dneska se podíváme na jednu strategickou hru, nebo teda spíš hříčku. Nebo teda strategickou... ono je to takové neurčité, jestli je to strategie. Hraje se to na kola a staráte se o svůj kontinent, tak to asi strategie bude, ale taková prazvláštní. Bavíme se o Nuclear War.


   Spousta z vás tuhle hru zná, ale možná jsou i takoví, kteří o ní nikdy neslyšeli. Nebyla určitě v hlavním proudu a navíc je pěkně stará. Vznikla...
   03.12.2021, 11:16:34
  • Enemy: Tempest of violence
   vytvořil Predseda
   Je nefér. Je nekompromisní. Je těžká jako prase. Má vysoký nasírací faktor. Ale je taky úžasně vypíglovaná, malý technický zázrak. Její obrovskou smůlou bylo, že přišla pozdě.


   V roce 1997 se objevila Enemy: Tempest of violence od firmy Anachronia v distribuci. Krásná veliká krabice, od švýcarských autorů. V němčině a angličtině. A – v podstatě propadák. Byly tři roky po krachu firmy Commodore a Amiga přestala táhnout. Lidi hru nekupovali. Jakým nákladem...
   01.12.2021, 15:42:29

  Populární tagy v článcích

  Sbalit

  a500 (4) a1200 (5) akce (7) amiga (16) artway (4) bytefest (3) cybergraphx (5) dizzy (9) fastata (9) furia (5) game (4) hardware (8) hra (4) internet (5) iomega (6) joystick (4) kickstarty (3) midi (8) morphos (14) p96 (3) scandoubler (3) srazy (6) usb (3) winuae (6) zip (6)
  Zpracovávám...
  X