Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Athanor 2 - The Legend of the Birdmen

Sbalit
X
Sbalit
 •  

 • Athanor 2 - The Legend of the Birdmen

  Pořídil jsem si novou point-n-click adventuru na Amigu, která vyšla pouze v krabičce (důvod níže) a která pochází od jednoho z bývalých členů tvůrčího týmu Cryo. Cryo na Amigu udělalo jen tři hry – kromě zběsilé logické Extase to bylo KGB a především Dune. Kdo Dune někdy hrál, dá mi asi za pravdu, že je to hra velice výrazná a dost odlišná od klasického pojetí point-n-click. Hrajeme jí z vlastního pohledu a hlavní důraz je kladen na interakci s postavami. Athanor 2 je Duně stylem trochu podobný, další podobná hra je asi Maupiti Island.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: athanor_2_-_legend_of_the_birdmen_01.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 28,5 KB ID: 152971

  Athanor 2 je pokračování hry Athanor, která vyšla před pár lety na osmibity. Hlavní hrdina se pohybuje v prostředí cca v 17. století a prochází dobrodružstvím, jehož podstata od začátku není úplně zřejmá. Celé je to o tom, že se někdo ztratil a z nějakého důvodu je potřeba ho najít. Veškeré obrazovky jsou statické, nejsou tu žádné akční pasáže a v podstatě ani žádné animace. Ovládá se myší, některé části jdou hrát alternativně i klávesami. Jak hrou postupně procházíte, odkrývají se vám různé nápovědy a několikrát narazíte na puzzly. Ty jsou dvojího druhu – některé se dají vyřešit logickou úvahou, případně klikací šikovností, ale pak jsou tu ještě takové, které vyřešíte jen fyzickou interakcí s předměty, které jsou součástí krabičky originálního balení. Jsou tu čtyři věci v obálce – dvě známky z pálené hlíny, lahvička s pískem a kovová figurka chobotnice. Pak je tu ještě pytlíček s kovovým klíčkem a dvě kartičky s hádankami. Tyhle všechny předměty pro hraní nějakým způsobem musíte použít, jinak se nedostanete dál. Prozradím, že ke slovu přijdou třeba i kuchyňské váhy! Spoustu dalších důležitých informací obsahuje manuál, bez něj je velmi těžké přijít třeba na podstatu a ovládání některých puzzlů. Tolik k tomu, proč hru nejde koupit jako download.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: athanor_2_-_legend_of_the_birdmen_04.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 12,6 KB ID: 152972

  Co se týká provedení – grafika je jedním slovem krásná. Je nakreslená tužkou, pak naskenovaná a na Amize dobarvovaná (s použitím grafického tabletu). Hudba je taky celkem povedená, je tu několik hudebních motivů pro různé lokace. Trochu podivně působí hodně dlouhá pauza, když hudba dohraje a má se opakovat. To pak je klidně několik minut ticho. Zvuků je tu jen pár. No ale abych jen nechválil... opravdu hrozný je způsob prozkoumávání obrazovky, nechvalně známý jako pixelhunt. V jednotlivých lokacích nejsou klikatelné předměty nijak zvýrazněné, jsou prostě součástí obrazu a neprojeví se ani po najetí myší. Musíte prostě klikat a klikat a klikat po celé obrazovce a čekat, kdy se vám při nějakém kliku napíše něco nového. To je sice oldschool, ale na facku. Několikrát jsem musel autora hry žádat o radu, protože jsem už prostě nevěděl, co jsem mohl přehlédnout. Athanor 2 jsem dohrál odhadem asi za šest hodin čistého času.

  Hovno

  ​Hovno

  Zážitek ze hry byl takový zvláštní, skoro bych řekl poetický. Interakce s fyzickými předměty bylo něco, co jsem doteď nezažil a myslím, že pokud ze hry někdo bude opravdu nadšený, bude to Dave DeSade, který má originální přístup v oblibě. Athanor 2 jde bezproblémově nainstalovat na harddisk a stojí nemalých 39 Eur, je v tom ovšem i poštovné se sledováním v rámci EU.

  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: Athanor_2_box.jpg Počet zobrazení: 0 Velikost: 180,6 KB ID: 152974


  Stránka autorů: http://www.safargames.fr/
  Naposledy upravil Predseda; 18.11.2021, 18:03:30.

  • DaMi
   #9
   DaMi komentoval
   Editace komentáře
   Ó jak chytré . Tak jedině napsat autorovi.

  • sailor
   #10
   sailor komentoval
   Editace komentáře
   Asi to zkusím. S tím napsáním. A kdyby to byl problém, tak bych Vás někoho ochotného požádala o převod na .adf.
   Ale nechám si to až po Ježíšku.

  • Predseda
   #11
   Predseda komentoval
   Editace komentáře
   Převod na ADF je to nejmenší, diskety jsou DOSové.
  Přidávání komentářů není v této časti diskusního fóra bez přihlášení možné, nebo zde nejsou povoleny.

Nejnovější články

Sbalit

 • Nuclear War
  vytvořil Predseda
  Napsal Predseda 19. ledna 2008.

  Dneska se podíváme na jednu strategickou hru, nebo teda spíš hříčku. Nebo teda strategickou... ono je to takové neurčité, jestli je to strategie. Hraje se to na kola a staráte se o svůj kontinent, tak to asi strategie bude, ale taková prazvláštní. Bavíme se o Nuclear War.


  Spousta z vás tuhle hru zná, ale možná jsou i takoví, kteří o ní nikdy neslyšeli. Nebyla určitě v hlavním proudu a navíc je pěkně stará. Vznikla...
  03.12.2021, 11:16:34
 • Enemy: Tempest of violence
  vytvořil Predseda
  Je nefér. Je nekompromisní. Je těžká jako prase. Má vysoký nasírací faktor. Ale je taky úžasně vypíglovaná, malý technický zázrak. Její obrovskou smůlou bylo, že přišla pozdě.


  V roce 1997 se objevila Enemy: Tempest of violence od firmy Anachronia v distribuci. Krásná veliká krabice, od švýcarských autorů. V němčině a angličtině. A – v podstatě propadák. Byly tři roky po krachu firmy Commodore a Amiga přestala táhnout. Lidi hru nekupovali. Jakým nákladem...
  01.12.2021, 15:42:29
 • Shadows of Sergoth
  vytvořil Predseda
  Po dlouhých průtazích a odkladech letos vyšel dungeon Shadows of Sergoth. Původní hra z Amstradu, která na něm vyšla v roce 2018, byla pro Amigu portována skupinou Raster Wizards (Barbarian+, Black Dawn Rebirth) a stejně jako jejich předchozí hry, i tato je vytvořena kompletně v AMOSu. Přichází k nám na třech disketách a před rokem jsme si mohli zahrát demo prvního levelu, které mnohé napovědělo. Nyní je tu plná verze a pokusím se jí v krátkosti zhodnotit.

  Co je krokovací dungeon...
  28.11.2021, 14:11:21
 • Programování EPROM na PC
  vytvořil Freddy
  (časem se pokusím napsat návod i pro Amigu)

  Potřebujeme:
  • Eprom programátor s podporou pro 27C400, nebo adaptér
  • WinHex utility (registrovaná verze)
  • Soubor Kickstart ROM
  • Dvě prázdné 27C400 EPROM
  Krok 1: Rozdělení Kickstart souboru
  Ve WinHex: Tools -> FileTools -> Dissect -> Wordwise (16-bit)
  Vybereme soubor s Kickstart ROM.
  Pojmenujeme první část cílového souboru např. A1200_3.1_tmp_HI.rom
  Pojmenujeme druhou část cílového souboru např....
  26.11.2021, 14:53:36
 • Athanor 2 - The Legend of the Birdmen
  vytvořil Predseda
  Pořídil jsem si novou point-n-click adventuru na Amigu, která vyšla pouze v krabičce (důvod níže) a která pochází od jednoho z bývalých členů tvůrčího týmu Cryo. Cryo na Amigu udělalo jen tři hry – kromě zběsilé logické Extase to bylo KGB a především Dune. Kdo Dune někdy hrál, dá mi asi za pravdu, že je to hra velice výrazná a dost odlišná od klasického pojetí point-n-click. Hrajeme jí z vlastního pohledu a hlavní důraz je kladen na interakci s postavami....
  18.11.2021, 16:24:15
 • Používání komprimačních utilit lha, lzx a unzip
  vytvořil DaMi
  I na amize se z důvodu úspory diskového prostoru nebo snadné manipulace s většími adresáři používají komprimační utility. Většina dostupných archivů je vytvořena v lha, některé v lzx a při přenosu dat z pc do amigy často narazíte i na klasický zip.

  Komprimační utilita Lha se v amize používá nejdelší dobu, přičemž za jejím rozšířením stojí nejenom to, že byla jedna z prvních, ale především její open source licence. ...
  15.09.2021, 21:47:10

Populární tagy v článcích

Sbalit

a500 (4) a1200 (5) a3000 (2) akce (5) amiga (14) artway (3) bytefest (3) dizzy (9) furia (5) game (4) hardware (5) hra (4) informace o provozu (3) internet (4) joystick (4) kickstarty (3) knihovna (2) morphos (4) outro (3) scandoubler (3) srazy (3) tapatalk (2) terrible fire (3) usb (3) winuae (6)
Zpracovávám...
X