Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ghh

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

  • ghh
    odpověděl
    Včera jsem si ještě hrál z disketama a konečně po dlouhý době jsem přišel na to jak pracovat s disketama na Drakovi. Drak totiž v základu nabízí AmiDD, AmiHD, DraCoDD a DraCoHD. V mountlistech jsem měl chybu a už všechno funguje jak má. Prohledal jsem šuplíky, našel starý diskety a udělal jsem si adfko z mojí diskety z roku 1995 (obrázky do soutěže).
    Nakonec jsem udělal zálohu MorphOS klíčů na disketu a doufám že vydrží dalších 20 let

    Vložit komentář:


  • Doda
    odpověděl
    Draco nema ECS/AGA, to nemuze bezet.

    Vložit komentář:


  • DaMi
    odpověděl
    Já se moc nedivím. Bylo by ale zajímavé rozebrat obsah ks a vyměnit jenom některé části.

    Vložit komentář:


  • ghh
    odpověděl
    Včera jsem po strašně dlouhý době bootoval Draka z diskety. Výhoda je že DraCo má HD mechaniku a disketa se dá skvěle vytunit. Zkoušel jsem jestli půjde podstrčit jinej kickstart a bohužel se mi to nepodařilo

    Vložit komentář:


  • Doda
    odpověděl
    AmigaOS neni Windows, existence nejakych (MUI) knihoven ten system sama o sobe nezpomaluje. Stejne ten MUI potrebujes z mnoha jinych duvodu.
    Naposledy upravil Doda; 14.06.2021, 09:01:59.

    Vložit komentář:


  • Predseda
    odpověděl
    MUI funguje v 3.2, ale chtěl bych se mu zkusit vyhnout a mít systém co nejčistší.

    Vložit komentář:


  • ghh
    odpověděl
    No to asi ne, delam no tom nekolik let, konecne jsem do toho proniknul... MUI funguje i v OS3.2.

    Vložit komentář:


  • Predseda
    odpověděl
    Sleduješ dění okolo OS3. 2? Nechtěl bys zkusit místo MUI přidat podporu Reaction?

    Vložit komentář:


  • ghh
    odpověděl
    Lama programuje

    Chtěl jsem do svého programu zabudovat Arexx port pro pár příkazů.
    Pohoda můj program je MUI a tam už je Arexx port zabudován. Jelikož vůbec nevim jak se to dělá, prohledal jsem dokumentace a příklady. V dokumentaci je sice příklad pro C, ale jenom část kódu bez kontextu a bez toho mi to nešlo přepsat do E.
    Naštěstí máme Aminet a tam jsem našel dva zdrojáky kde je tohle použito.
    Existuje atribut MUIA_Application_Commands kde je "seznam" mých třech Arexx příkazů a jejich parametrů v určitém tvaru. Svůj seznam jsem upravil podle příkladu a program při prvním Arexx pokusu vytuhnul
    Zpět k dokumentaci, tam je psáno že pokud příkaz nemá žádné parametry můžete použít tento speciální tag. S tímto tagem mi program už nepadal, ale zase při jeho volání přes Arexx nereaguje
    Naštěstí existuje další atribut MUIA_Application_RexxHook který zavolá hook/funkci pokaždý když je program volán přes Arexx. V dokumentaci se píše že tímto způsobem získám pointer k rexxmsg. Eh co to je? Nevadí v orig AmigaE balíku je perfektní příklad jak použít rexxmsg.
    Najednou se mi povedlo zachytávat aktivitu z Arexx příkazu, ale jenom "aktivitu", nějaký čísla a ne samotný příkaz uff..
    Jen zachovat chladnou hlavu a přepsat špatně napsaný string format a už to ukazuje co na ten port přichází Teď už stačí jen pár IFů a ENDIFů a moje tři příkazy se chovají jak mají. Super podařilo se mi obejít problém a napsat vlastní funkci.
    Ale pak jsem si všimnul pár nevýhod, příkaz se dá použít jen jeden na jednom řádku a bez parametrů. Také nefungovalo zobrazení příkazů v nápovědě.

    Každý správný program by měl mít zabudovanou nápovědu pro všechny Arexx příkazy co podporuje.
    Příkazem v shellu:> rx "address MUJPORT.1 HELP 'ramrikazy'" získáte seznam příkazů a jejich parametrů. U MUI programu
    by to mělo fungovat vždy, u ostatních nevim jistě.

    Vrátil jsem se k verzi s atributem MUIA_Application_Commands a objevil jsem moji chybu, místo rx[0]rx[1]rx[2] jsem napsal rx[0]rx[1]rx[1]. Takže kdybych to našel už na začátku... Jenže nakonec to bylo užitecný, teď už vím jak použít rexxmsg a pod.
    Program běží, reaguje na příkazy, ale nechce mi zobrazit obsah jejich parametrů
    Parametry maj svoje pravidla, tma/S je switch, dnu/N je číslo atd. Tyto parametry jsou ve stringu 'tma/S,dnu/N' a takhle se zobrazují i v napovědě.
    Několik hodin jsem si myslel že je to jenom nápověda a cokoli ve stringu je jen text a s obsahem parametru to nesouvisí. Nechal jsem tam dnu/N a zapoměl na to. Při testovaní jsem zkoušel posílat nějakej text a furt nic.
    V dokumentaci u MUIA_Application_Commands je zmínka že to souvisí s dos funkcí ReadArgs. Tam jsem se dočetl že naopak velmi záleží co je v tom stringu, /N je vždy číslo /K je vždy text atd. Takže jsem posílal text na parametr co očekával číslo a hrozně se divil že to nefunguje
    Najednou všechno funguje jak má, program reaguje na příkazy a jejich parametry a má vestavěnou nápovědu, štěstí a blaho...

    Čtěte dokumentaci.

    Vložit komentář:


  • sailor
    odpověděl
    Mám kolegyni ktrerá u Galagy přetočila počítadlo skóre

    Vložit komentář:


  • ghh
    odpověděl
    Včera v noci se mi poprvé v životě podařilo v Galaga deluxe vysbírat MemoryStation (pexeso), už jsem to někde viděl, ale mě se to povedlo až teď

    Vložit komentář:


  • Dedy
    odpověděl
    mám taky neorigo, ale zatím bez problémů.

    Vložit komentář:


  • ghh
    odpověděl
    Koupil jsem to hlavně kvůli baterce, klávesnici a napájecímu adaptéru. První adaptér má zlomenej kabel, mám ještě neoriginální, ale docela se ho bojim používat.

    Vložit komentář:


  • Dedy
    odpověděl
    Krásný kousek, máš kliku. To bych si taky dal líbit.

    Vložit komentář:


  • ghh
    odpověděl
    Koupil jsem si další PowerBook 1.5Ghz 17" s nevytlučenou baterií a s německou klávesnicí za 2200. Původní cena 2799 USD. Prodal mi to nějakej poslanec, prej ho kdysi koupil od zpěváka Support lesbiens za 50000 (ty vole).
    PowerBook G4

    Vložit komentář:

Zpracovávám...
X