Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Infinity Music Player (IMP)

Sbalit
X
Sbalit
 •  

 • Infinity Music Player (IMP)

  Co se stane, když spojíte přehrávání modulů s chatováním? Vznikne IMP (Infinity Music Player). IMP je moderní aplikace, kterou lze používat na všech amigách připojených k internetu. Ano, moduly se stahují z internetu, což je kupodivu velmi rychlé i na základních amigách s trochou fastky. Kromě přehrávání modulů lze na stejné obrazovce i chatovat s aktuálně připojenými uživateli.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 01_UvodniObrazovka.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 17,0 KB ID: 150398
  IMP lze "obléct" do mnoha skinů

  Obrovskou výhodou IMPu je jeho sociální přesah. Kromě chatování s ostatními lze moduly “lajkovat”, čímž vznikají lokální nebo globální hitparády, na které má vliv kdokoli z uživatelů. Funguje to tak trochu jako na Bandcampu, Spotify, Google Music a jiných online službách. Pokud se vám některý ze songů líbí, stačí na něj dvojkliknout a během chvíle jej posloucháte. Jestli si o měm chcete pokecat, můžete. Jestli jste hudebník, můžete si do IMPu nahrát vlastní tvorbu.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 02_Hitparada.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 19,0 KB ID: 150399
  Aktuálně nejpopulárnější moduly dle hodnocení uživatelů IMPu

  Za IMPem stojí polský vývojář Pawel "Juen" Nowak (mj. coder Tanks Furry), který jej komunitě poskytl v létě 2020 a od té doby jej pravidelně vylepšuje. Všechny mody jsou v jeho cloudu a že jich není málo - aktuálně přes 173 tisíce. Pokud máte zájem, lze databázi modulů rozšiřovat o vlastní, tedy vlastní moduly lze nahrát k Juenovi do cloudu a používat je pro sebe, nebo je poskytnout ostatním.

  První verze IMPu přehrávala “pouze” MODy, ta aktuální již zvládá přehrávat pět zvukových formátů, tedy MODy, SIDy, MEDy, AHX a XM. V nastavení lze dokonce určit, jestli lze přehrávat všechny formáty, nebo jenom vybrané.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 03_Stats.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 13,5 KB ID: 150400
  Na obrázku lze vidět statistiku a filtr modulů

  Jak IMP získat

  IMP je ke stažení z Aminetu a jeho “instalace” spočívá v rozbalení imp.lha, nakopírování obsahu c do C: a libs do LIBS:. Samotný soubor IMP jsem dal do DH0:Apps/IMP, vy můžete kamkoli dle libosti. Pozor, IMP nemá ikonu, takže buď jej spusťte z workbenche s příslušným zobrazením detailů, nebo z shellu. Já jej nejdříve spustil z shellu, pak jsem si vytvořil vlastní položku menu v AmigaOS 3.2.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 04_Kopirovani.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 7,3 KB ID: 150401
  Kopírování požadovaných částí v AmigaDosu. Lze samozřejmě použít i vás oblíbený souborový správce.


  První spuštění
  1. Za předpokladu, že jste s amigou připojeni k internetu si IMP při prvním spuštění automaticky stáhne nejnovější verzi.
  2. Při druhém spuštění (po aktualizaci) se zeptá, zda chcete provést registraci, což doporučuji - registrace je zdarma. Pokud tak neučiníte, budete sice moci přehrávat moduly, ale ochudíte se o “sociální” vrstvu, tedy o chatování, hodnocení modulů, vytváření vlastních playlistů a mnoho dalšího.
  3. Po registraci je vhodné IMP spustit s registračním kódem. Tím se v S: vytvoří soubor imp.prefs obsahující registrační kód a při jakémkoli dalším spuštění již nebude třeba registrační kód zadávat.
  4. Pro jakékoli příští spuštění IMPu již stačí v shellu v příslušném adresáři napsat imp, nebo si vytvořit ikonu, nebo si program namapovat do horního menu AmigaOS 3.2.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 05_PrvniSpusteni.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 14,3 KB ID: 150402
  První spuštění (aktualizace IMPU), druhé spuštění (registrace), třetí spuštění (vložení registračního kódu).

  Kód, který se vygeneruje při registraci, si někam dobře poznamenejte, bude se hodit buď při budoucí reinstalaci systému nebo při použití na jiných strojích, kde vám bude díky registračnímu kódu zpřístupněn váš účet. Není pak problém přecházet mezi jednotlivými amigami (pokud jich máte více). Je to podobné jako např. Microsoft 365 nebo jiné cloudové služby . Pokud registrační kód ztratíte, pravděpodobně jste v háji, k účtu se nedostanete, takže pozor!

  IMP můžete tedy používat jako neregistrovaný uživatel, registrovaný uživatel a donátor. Donátorem se stanete pokud autorovi pošlete pár grošů. Za to dostanete hřejivý pocit, že jste podpořili dobrou věc, prostor pro ukládání vlastních souborů, rychlejší download/upload, přednostní aktualizace a pár dalších fičur.

  Sci-Fi

  Juen do IMPu neustále něco přidává a jsou to dost neuvěřitelné věci. Třeba možnost ovládání z webového rozhraní prohlížeče (musíte znát a zadat svůj registrační kód) a pak můžete klidně i z jiného počítače na své amize spouštět dema. Kdo nevyzkoušel, neuvěří.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 06_Web.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 719,9 KB ID: 150403
  IMP lze ovládat i webového prohlížeče


  V Chatu lze vytvářet vlastní kanály a se skupinou kamarádů chatovat mimo hlavní stream, kde jsou všichni, a tím získat prostor pro trochu soukromí.

  Kupodivu jsou z IMPu dostupné obrazy celého Aminetu a celého WHDLoad archivu. Stačí kliknout a máte vše podstatné ve své amize.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 07_Aminet.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 12,9 KB ID: 150404
  Z IMPu jsou přístupné soubory z Aminetu a jiných úložišť.  IMP prostě žije a objevují se v něm nové a nové věci, autor oceňuje zpětnou vazbu.
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 08_BarevnaHudba.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 2,5 KB ID: 150405
  Barevná hudba

  Závěr

  Překvapilo mě, jak je výběr hudby vyrovnaný a jak skvěle tento program funguje i na základních amigách. Co se kvality obsahu týká, zpočátku jsem měl obavu, že se na mě vyvalí nesourodý audio chaos, ale naprostá většina modů je skvěle poslouchatelná a jejich posloupnost vyvážená.

  IMP je program, který téměř vždy spouštím ihned po zapnutí amigy, hodím jej do pozadí a jdu něco tvořit v systému nebo v programech.

  Uvidíme se v IMPu, Chicken Out!
  Plusy
  • jednoduchost a rychlost
  • není potřeba výkonné amigy nebo emulátoru jako v případě AmiModRadio
  • automatická aktualizace
  • vyhledávání
  Mínusy
  • žere CHIP paměť, protože přehrává moduly
  • při nahrávání velkých modulů občas hlásí nedostatek chip - Not enough CHIP memory for this song! Pak se ale program nezastaví, stáhne a přehraje prostě následující skladbu. Děje se tak ale výjimečně.
  • občas, když příliš proklikáváte menu, IMP jakoby zamrzne, ale stačí mu dát čas (10 vteřin) a zase se probudí. Je to asi tím, že si něco ověřuje v cloudu.
  Používáno na:

  Amiga 1200, 5,5 MB Fast, síťová karta D-Link DFE-670TXD, AmigaOS 3.2, Roadshow
  Klikni pro plné zobrazení obrázku Jméno: 09_Okno.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 14,7 KB ID: 150406
  IMP v okně Workbenche


  • bigmac
   #11
   bigmac komentoval
   Editace komentáře
   Tohle je opravdu parádní prográmek, diky DaMi za tip...

  • Predseda
   #12
   Predseda komentoval
   Editace komentáře
   Vyšla verze 3.

  • Petju
   #13
   Petju komentoval
   Editace komentáře
   Cekam na wifi kartu, pak se pridam ke kolektivu. Uz se tesim!
  Přidávání komentářů není v této časti diskusního fóra bez přihlášení možné, nebo zde nejsou povoleny.

Nejnovější články

Sbalit

 • Nuclear War
  vytvořil Predseda
  Napsal Predseda 19. ledna 2008.

  Dneska se podíváme na jednu strategickou hru, nebo teda spíš hříčku. Nebo teda strategickou... ono je to takové neurčité, jestli je to strategie. Hraje se to na kola a staráte se o svůj kontinent, tak to asi strategie bude, ale taková prazvláštní. Bavíme se o Nuclear War.


  Spousta z vás tuhle hru zná, ale možná jsou i takoví, kteří o ní nikdy neslyšeli. Nebyla určitě v hlavním proudu a navíc je pěkně stará. Vznikla...
  03.12.2021, 11:16:34
 • Enemy: Tempest of violence
  vytvořil Predseda
  Je nefér. Je nekompromisní. Je těžká jako prase. Má vysoký nasírací faktor. Ale je taky úžasně vypíglovaná, malý technický zázrak. Její obrovskou smůlou bylo, že přišla pozdě.


  V roce 1997 se objevila Enemy: Tempest of violence od firmy Anachronia v distribuci. Krásná veliká krabice, od švýcarských autorů. V němčině a angličtině. A – v podstatě propadák. Byly tři roky po krachu firmy Commodore a Amiga přestala táhnout. Lidi hru nekupovali. Jakým nákladem...
  01.12.2021, 15:42:29
 • Shadows of Sergoth
  vytvořil Predseda
  Po dlouhých průtazích a odkladech letos vyšel dungeon Shadows of Sergoth. Původní hra z Amstradu, která na něm vyšla v roce 2018, byla pro Amigu portována skupinou Raster Wizards (Barbarian+, Black Dawn Rebirth) a stejně jako jejich předchozí hry, i tato je vytvořena kompletně v AMOSu. Přichází k nám na třech disketách a před rokem jsme si mohli zahrát demo prvního levelu, které mnohé napovědělo. Nyní je tu plná verze a pokusím se jí v krátkosti zhodnotit.

  Co je krokovací dungeon...
  28.11.2021, 14:11:21
 • Programování EPROM na PC
  vytvořil Freddy
  (časem se pokusím napsat návod i pro Amigu)

  Potřebujeme:
  • Eprom programátor s podporou pro 27C400, nebo adaptér
  • WinHex utility (registrovaná verze)
  • Soubor Kickstart ROM
  • Dvě prázdné 27C400 EPROM
  Krok 1: Rozdělení Kickstart souboru
  Ve WinHex: Tools -> FileTools -> Dissect -> Wordwise (16-bit)
  Vybereme soubor s Kickstart ROM.
  Pojmenujeme první část cílového souboru např. A1200_3.1_tmp_HI.rom
  Pojmenujeme druhou část cílového souboru např....
  26.11.2021, 14:53:36
 • Athanor 2 - The Legend of the Birdmen
  vytvořil Predseda
  Pořídil jsem si novou point-n-click adventuru na Amigu, která vyšla pouze v krabičce (důvod níže) a která pochází od jednoho z bývalých členů tvůrčího týmu Cryo. Cryo na Amigu udělalo jen tři hry – kromě zběsilé logické Extase to bylo KGB a především Dune. Kdo Dune někdy hrál, dá mi asi za pravdu, že je to hra velice výrazná a dost odlišná od klasického pojetí point-n-click. Hrajeme jí z vlastního pohledu a hlavní důraz je kladen na interakci s postavami....
  18.11.2021, 16:24:15
 • Používání komprimačních utilit lha, lzx a unzip
  vytvořil DaMi
  I na amize se z důvodu úspory diskového prostoru nebo snadné manipulace s většími adresáři používají komprimační utility. Většina dostupných archivů je vytvořena v lha, některé v lzx a při přenosu dat z pc do amigy často narazíte i na klasický zip.

  Komprimační utilita Lha se v amize používá nejdelší dobu, přičemž za jejím rozšířením stojí nejenom to, že byla jedna z prvních, ale především její open source licence. ...
  15.09.2021, 21:47:10

Populární tagy v článcích

Sbalit

a500 (4) a1200 (5) a3000 (2) akce (5) amiga (14) artway (3) bytefest (3) dizzy (9) furia (5) game (4) hardware (5) hra (4) informace o provozu (3) internet (4) joystick (4) kickstarty (3) knihovna (2) morphos (4) outro (3) scandoubler (3) srazy (3) tapatalk (2) terrible fire (3) usb (3) winuae (6)
Zpracovávám...
X