Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Infinity Music Player (IMP)

Sbalit
X
Sbalit
  •  

  • Infinity Music Player (IMP)

    Co se stane, když spojíte přehrávání modulů s chatováním? Vznikne IMP (Infinity Music Player). IMP je moderní aplikace, kterou lze používat na všech amigách připojených k internetu. Ano, moduly se stahují z internetu, což je kupodivu velmi rychlé i na základních amigách s trochou fastky. Kromě přehrávání modulů lze na stejné obrazovce i chatovat s aktuálně připojenými uživateli.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 01_UvodniObrazovka.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 17,0 KB ID: 150398
    IMP lze "obléct" do mnoha skinů

    Obrovskou výhodou IMPu je jeho sociální přesah. Kromě chatování s ostatními lze moduly “lajkovat”, čímž vznikají lokální nebo globální hitparády, na které má vliv kdokoli z uživatelů. Funguje to tak trochu jako na Bandcampu, Spotify, Google Music a jiných online službách. Pokud se vám některý ze songů líbí, stačí na něj dvojkliknout a během chvíle jej posloucháte. Jestli si o měm chcete pokecat, můžete. Jestli jste hudebník, můžete si do IMPu nahrát vlastní tvorbu.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 02_Hitparada.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 19,0 KB ID: 150399
    Aktuálně nejpopulárnější moduly dle hodnocení uživatelů IMPu

    Za IMPem stojí polský vývojář Pawel "Juen" Nowak (mj. coder Tanks Furry), který jej komunitě poskytl v létě 2020 a od té doby jej pravidelně vylepšuje. Všechny mody jsou v jeho cloudu a že jich není málo - aktuálně přes 173 tisíce. Pokud máte zájem, lze databázi modulů rozšiřovat o vlastní, tedy vlastní moduly lze nahrát k Juenovi do cloudu a používat je pro sebe, nebo je poskytnout ostatním.

    První verze IMPu přehrávala “pouze” MODy, ta aktuální již zvládá přehrávat pět zvukových formátů, tedy MODy, SIDy, MEDy, AHX a XM. V nastavení lze dokonce určit, jestli lze přehrávat všechny formáty, nebo jenom vybrané.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 03_Stats.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 13,5 KB ID: 150400
    Na obrázku lze vidět statistiku a filtr modulů

    Jak IMP získat

    IMP je ke stažení z Aminetu a jeho “instalace” spočívá v rozbalení imp.lha, nakopírování obsahu c do C: a libs do LIBS:. Samotný soubor IMP jsem dal do DH0:Apps/IMP, vy můžete kamkoli dle libosti. Pozor, IMP nemá ikonu, takže buď jej spusťte z workbenche s příslušným zobrazením detailů, nebo z shellu. Já jej nejdříve spustil z shellu, pak jsem si vytvořil vlastní položku menu v AmigaOS 3.2.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 04_Kopirovani.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 7,3 KB ID: 150401
    Kopírování požadovaných částí v AmigaDosu. Lze samozřejmě použít i vás oblíbený souborový správce.


    První spuštění
    1. Za předpokladu, že jste s amigou připojeni k internetu si IMP při prvním spuštění automaticky stáhne nejnovější verzi.
    2. Při druhém spuštění (po aktualizaci) se zeptá, zda chcete provést registraci, což doporučuji - registrace je zdarma. Pokud tak neučiníte, budete sice moci přehrávat moduly, ale ochudíte se o “sociální” vrstvu, tedy o chatování, hodnocení modulů, vytváření vlastních playlistů a mnoho dalšího.
    3. Po registraci je vhodné IMP spustit s registračním kódem. Tím se v S: vytvoří soubor imp.prefs obsahující registrační kód a při jakémkoli dalším spuštění již nebude třeba registrační kód zadávat.
    4. Pro jakékoli příští spuštění IMPu již stačí v shellu v příslušném adresáři napsat imp, nebo si vytvořit ikonu, nebo si program namapovat do horního menu AmigaOS 3.2.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 05_PrvniSpusteni.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 14,3 KB ID: 150402
    První spuštění (aktualizace IMPU), druhé spuštění (registrace), třetí spuštění (vložení registračního kódu).

    Kód, který se vygeneruje při registraci, si někam dobře poznamenejte, bude se hodit buď při budoucí reinstalaci systému nebo při použití na jiných strojích, kde vám bude díky registračnímu kódu zpřístupněn váš účet. Není pak problém přecházet mezi jednotlivými amigami (pokud jich máte více). Je to podobné jako např. Microsoft 365 nebo jiné cloudové služby . Pokud registrační kód ztratíte, pravděpodobně jste v háji, k účtu se nedostanete, takže pozor!

    IMP můžete tedy používat jako neregistrovaný uživatel, registrovaný uživatel a donátor. Donátorem se stanete pokud autorovi pošlete pár grošů. Za to dostanete hřejivý pocit, že jste podpořili dobrou věc, prostor pro ukládání vlastních souborů, rychlejší download/upload, přednostní aktualizace a pár dalších fičur.

    Sci-Fi

    Juen do IMPu neustále něco přidává a jsou to dost neuvěřitelné věci. Třeba možnost ovládání z webového rozhraní prohlížeče (musíte znát a zadat svůj registrační kód) a pak můžete klidně i z jiného počítače na své amize spouštět dema. Kdo nevyzkoušel, neuvěří.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 06_Web.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 719,9 KB ID: 150403
    IMP lze ovládat i webového prohlížeče


    V Chatu lze vytvářet vlastní kanály a se skupinou kamarádů chatovat mimo hlavní stream, kde jsou všichni, a tím získat prostor pro trochu soukromí.

    Kupodivu jsou z IMPu dostupné obrazy celého Aminetu a celého WHDLoad archivu. Stačí kliknout a máte vše podstatné ve své amize.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 07_Aminet.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 12,9 KB ID: 150404
    Z IMPu jsou přístupné soubory z Aminetu a jiných úložišť.



    IMP prostě žije a objevují se v něm nové a nové věci, autor oceňuje zpětnou vazbu.
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 08_BarevnaHudba.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 2,5 KB ID: 150405
    Barevná hudba

    Závěr

    Překvapilo mě, jak je výběr hudby vyrovnaný a jak skvěle tento program funguje i na základních amigách. Co se kvality obsahu týká, zpočátku jsem měl obavu, že se na mě vyvalí nesourodý audio chaos, ale naprostá většina modů je skvěle poslouchatelná a jejich posloupnost vyvážená.

    IMP je program, který téměř vždy spouštím ihned po zapnutí amigy, hodím jej do pozadí a jdu něco tvořit v systému nebo v programech.

    Uvidíme se v IMPu, Chicken Out!
    Plusy
    • jednoduchost a rychlost
    • není potřeba výkonné amigy nebo emulátoru jako v případě AmiModRadio
    • automatická aktualizace
    • vyhledávání
    Mínusy
    • žere CHIP paměť, protože přehrává moduly
    • při nahrávání velkých modulů občas hlásí nedostatek chip - Not enough CHIP memory for this song! Pak se ale program nezastaví, stáhne a přehraje prostě následující skladbu. Děje se tak ale výjimečně.
    • občas, když příliš proklikáváte menu, IMP jakoby zamrzne, ale stačí mu dát čas (10 vteřin) a zase se probudí. Je to asi tím, že si něco ověřuje v cloudu.
    Používáno na:

    Amiga 1200, 5,5 MB Fast, síťová karta D-Link DFE-670TXD, AmigaOS 3.2, Roadshow
    Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: 09_Okno.png Počet zobrazení: 0 Velikost: 14,7 KB ID: 150406
    IMP v okně Workbenche


    • bigmac
      #11
      bigmac komentoval
      Editace komentáře
      Tohle je opravdu parádní prográmek, diky DaMi za tip...

    • Predseda
      #12
      Predseda komentoval
      Editace komentáře
      Vyšla verze 3.

    • Petju
      #13
      Petju komentoval
      Editace komentáře
      Cekam na wifi kartu, pak se pridam ke kolektivu. Uz se tesim!
    Přidávání komentářů není v této časti diskusního fóra bez přihlášení možné, nebo zde nejsou povoleny.

Nejnovější články

Sbalit

  • Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil sailor
    Dnes, na začátku roku 2024 zažíváme v AmigaNG světě neobvyklou situaci. Máme dva entry-level počítače ze kterých můžeme vybírat: v roce 2023 firma ACube uvedla novou verzi Sama460 - Sam460LE, a letos po dlouhé cestě plné peripetií firma AAA technology představila i A1222 Plus.
    Souběh hned dvou počítačů stejné kategorie je v AmigaNG světě něco naprosto neobvyklého, proto se často diskutuje který z nich je jaký a kdo je lepší.



    V tomto článku se podíváme jak to...
    09.04.2024, 10:18:55

Nové komentáře v článcích

Sbalit

  • sailor
    Odpověděl na Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil sailor
    @stano
    promptně změřeno: všechny provozní režimy obou počítačů se pohybují mezi spotřebou BananaPro a Powermac G5 Quad. Takže bych to tipla na remízu
    16.04.2024, 18:31:46
  • Stano
    Odpověděl na Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil Stano
    Ďakujem za ďalší pekný článok a prosím zmerať aj spotrebu zostavy v rôznych režimoch (idle, max. CPU, max. GPU, max. MAX )
    15.04.2024, 10:25:38
  • sailor
    Odpověděl na Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil sailor
    no, hlučnost....
    oba počítače mají jeden malý ventilátorek na CPU, asi tak stejně tichý nebo hlasitý. A1222+ má řízení otáček ventilátorů, ale já rozdíl v hluku neslyším.

    TDP obou CPU jsou tak malé, že by nebyl problém osadit pasivní chladič, či udělat tepelný most na kovovou case.
    Takže to může v obou případech být 0 dB(A).

    Hluk vyjde u obou spíš podle grafické karty a ta je také v obou případech stejná. Rozumná...
    15.04.2024, 08:37:33
  • pavlor
    Odpověděl na Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil pavlor
    Tower57 a 1941 zrovna nejsou hry, které by 3D nějak důrazně využívaly... benchmark ukazuje pouze rychlejší integer výpočty (a patrně rychlejší paměť). Při porovnání obou strojů jsem měl na mysli ideální případ (tedy u A1222 nativní SPE kompilované aplikace/hry), až nějaké budou pro srovnání, budeme moudřejší. Mohl bych mít dotaz na hlučnost obou řešení (SAM460LE a A1222)?
    14.04.2024, 08:01:54
  • sailor
    Odpověděl na Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil sailor
    Samozřejmě že ve 3D hrách přeložených pro standardní powerpc bude A1222+ nutně pomalý. Navíc u klasických 3D FPS jako Quake se většinou musí vypnout i LTE Emulátor, takže je to zcela nepoužitelné.
    U 3D kde se nemusí LTE vypnout, jako třeba Spencer je to hratelné ( =24 FPS, Sam460 46=FPS )
    Ale co se týká her jiných, tak je na tom velice dobře. Zatím jen ochutnávka:

    Tower57: Sam460=51 FPS, A1222+ =71 FPS, 1941 Sam460=60 FPS, A1222+ =105 FPS....
    13.04.2024, 15:59:46
  • pavlor
    Odpověděl na Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil pavlor
    Upřímně řečeno, neveřím, že by A1222 porazila SAM460 v rychlosti 3D her (jako Quake, nebo Jedi Knight 2). Ty údajné výhody SPE FPU se zatím nikdy neodrazily v application benchmarcích (pod Linuxem). Ale klidně se nechám příjemně překvapit dalšími testy.
    12.04.2024, 17:09:25
  • sailor
    Sam460LE a A1222 Plus, duel velterových vah
    vytvořil sailor
    Dnes, na začátku roku 2024 zažíváme v AmigaNG světě neobvyklou situaci. Máme dva entry-level počítače ze kterých můžeme vybírat: v roce 2023 firma ACube uvedla novou verzi Sama460 - Sam460LE, a letos po dlouhé cestě plné peripetií firma AAA technology představila i A1222 Plus.
    Souběh hned dvou počítačů stejné kategorie je v AmigaNG světě něco naprosto neobvyklého, proto se často diskutuje který z nich je jaký a kdo je lepší.



    V tomto článku se podíváme jak to...
    09.04.2024, 10:18:55
  • ghh
    Odpověděl na AmigaNG – kompatabilita HW s AmigaOS, MorphOS a linux
    vytvořil ghh
    Oba disky mám na jednom kabelu (1) na interním IDE, CD mám na druhým. Ještě jsem asi nezkusil dát disky jak píšeš. Dřív mi to fungovalo v pohodě, ale už jsem zapoměl jak to bylo zapojený
    Způsob bootu mám vyřešen dobře, tam chyba není.
    09.04.2024, 01:23:11
  • sailor
    Odpověděl na AmigaNG – kompatabilita HW s AmigaOS, MorphOS a linux
    vytvořil sailor
    @ghh
    oba disky máš zapojeny v interním ide?
    Obecně ( i když by to mělo být dle normy jedno ) je lepší dávat hdd jako master a cd jako slave, tj. třeba:
    1.IDE master = AmigaOS, slave=CD
    2.IDE master = MorphOS

    to že není disk vidět v OF je pitomé, to nevím jak opravit. Zkus dát v open firmware probe-all, jestli se pak neobjeví.

    na bootovací menu používáš bootscript?
    - prioritu nastav vyšší u AmigaOS
    - v parametrech...
    08.04.2024, 08:59:11
  • ghh
    Odpověděl na AmigaNG – kompatabilita HW s AmigaOS, MorphOS a linux
    vytvořil ghh
    Článek se mi taky líbí. Je tam opět všechno
    V PegII mám dva disky jeden Aos a druhý Mos. Občas mi jeden z nich nenaběhne (není vidět v OF).
    Jak máte nastavený boot flag a prioritu u disku(ů), nebo master-slave?
    07.04.2024, 16:20:50

Populární tagy v článcích

Sbalit

a1200 (6) akce (16) amiga (18) apple (7) artway (5) bytefest (4) cybergraphx (5) demoscena (9) dizzy (9) emulace (8) fastata (9) furia (5) game (4) hardware (16) internet (7) iomega (6) mac (6) midi (8) morphos (14) navody (10) pfs3 (8) resetkání (5) srazy (12) winuae (10) zip (7)
Zpracovávám...
X